MojAndroid

Množstvo používateľov smartfónov sa na základe hodnotení v obchode Google Play rozhoduje, akú aplikáciu nainštalovať. V prípade bankových aplikácií to také jednoduché nie je. Ak ste zákazníkom jednej banky, bude vám iná banková aplikácia zbytočná.

Avšak je zaujímavé porovnať, aké hodnotenia jednotlivé aplikácie v Google Play dosiahli a na základe toho si urobiť menší prehľad o tom, ako spokojní sú klienti konkrétnej banky s ich aplikáciou.

Hodnotenie aplikácie mBank

To, že nejaká aplikácia je používateľmi lepšie hodnotená ako tá druhá, ešte neznamená, že je automaticky lepšia. To závisí od množstva faktorov. Avšak vysoké hodnotenie je určite zárukou toho, že aplikácia funguje a spĺňa nároky používateľov. Nedávno sme sa venovali prípadu, kedy sa banka ČSOB chválila najlepšie hodnotenou aplikáciou. Informácie však neboli uvádzané korektne.

BankaHodnotenie v Google Play
mBank4,7
Prima banka4,5
Slovenská sporiteľňa4,4
Tatra banka4,3
VÚB3,9
ČSOB3,7
Poštová banka3,6
365.bank3,5
OTP banka3,3
Raiffeisen banka3,3
UniCredit Bank3,2
FIO banka2.0

Najlepšie hodnotenie majú štyri banky

Len štyri banky sa s hodnotením dostali cez 4 hviezdičky z 5. Na prvom mieste je momentálne mBank s hodnotením 4,7. Medzi najlepšie bankové aplikácie patria podľa používateľov aplikácie od Prima banky, aplikácia George od Slovenskej sporiteľne a Tatra banky.

Na druhej strane rebríčka sa nachádza FIO banka s celkovým skóre 2* z 5. Predposledná je UniCredit Bank a pred ňou sa umiestnila Raiffeisen banka.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

SmartBanka INDEX

Podrobne sledujeme kvalitu a funkcie jednotlivých bankových aplikácií a každý rok ich podľa hodnotenia funkcií zoradíme od najlepšej po najhoršiu. V tomto porovnaní nejde len o spokojnosť používateľov, ale aj o to, aké funkcie ktorá banková aplikácia ponúka a ktorá nie. Na hodnotenie kvality mobilných aplikácií používame tzv. SmartBanka INDEX.

SmartBanka INDEX

SmartBanka INDEX (SBI) je systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete SmartBanka. Ide o živý systém, v ktorom sú zohľadnené všetky pozitívne aj negatívne skúsenosti a názory používateľov na jednotlivé funkcionality bankových aplikácií, ich celkovú použiteľnosť a prínos pre klienta banky.

Náš tip
V mBank zaplatíte už aj pomocou Garmin Pay a Fitbit Pay
29.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+