George SLSP prihlásenie | NÁVOD

George SLSP prihlásenie

Inteligentné bankovníctvo George od Slovenskej sporiteľne má už takmer trištvrte milióna používateľov. Ak by ste sa k nim chceli pridať aj vy, máme pre vás jednoduchý návod, ak potrebujete poradiť, ako sa prihlásiť do George od SLSP.

Spustenie aplikácie George v mobile je extrémne jednoduché. Stačí si stiahnuť aplikáciu z obchodu Play a prihlásiť sa prostredníctvom vašich údajov z internetového bankovníctva.

Následne si v aplikácii musíte nastaviť spôsob overenia vašej identity – môže ísť o PIN kód, alebo po novom aj odtlačok prsta, v prípade smartfónov s operačným systémom iOS ide o funkcie TouchID/FaceID.

Pri opätovnom prihlásení do aplikácie budete vyzvaní k použitiu vami zvolenej formy overenia identity, a tak už viac nebudete musieť zadávať prihlasovacie údaje z vášho internetového bankovníctva.

Prihlásenie George na webe

Rovnako jednoduché je aj prihlásenie do aplikácie George vo webovom rozhraní, ktoré využijete pravdepodobne najmä pri počítačoch. Tu stačí prejsť na adresu george.slsp.sk a vyplniť vaše prihlasovacie údaje do internetového bankovníctva.

Služby bánk sa neustále modernizujú. Dnešný klient si už môže vybrať banku aj podľa toho, či ponúka dostatočne komfortné technologické vychytávky. Aplikácia George od Slovenskej sporiteľne pôsobí ako ucelené riešenie osobného účtu. Od jeho založenia až po používanie, a tak sme ju za vás otestovali.

Všetko na jednom mieste

Ako prvý nás zaujal práve fakt, že George ponúka svojmu používateľovi zriadenie účtu v banke bez toho, aby ju musel navštíviť. Jediné, čo k tomu potrebujete je doklad totožnosti a, pochopiteľne, smartfón. Po stiahnutí aplikácie z Obchodu Play sa môžete buď prihlásiť, ak ste už existujúci klient, alebo si založiť nový účet.

Registračný proces trvá pár minút, no nejde o fazuľky, ale o peniaze, a tak chápeme, že zriadiť si bankový účet nemožno za pár sekúnd. Tých pár minút je však naozaj bleskovka. Ako sme už spomenuli, George si od vás vyžiada občiansky preukaz, ktorý vyfotíte z oboch strán.

George SLSP 03

Aplikácia sama zoskenuje údaje z preukazu. Pri našom teste sa ukázalo, že to robí bezchybne. Údaje si od vás nechá ešte potvrdiť, a keby ste našli nejakú chybu, môžete ju manuálne opraviť.

Na to, aby sa potvrdila vaša totožnosť, vás ešte George požiada o selfie a tú následne porovná s fotografiou na občianskom preukaze. Na záver budete musieť sledovať očami pohybujúci sa bod na displeji, aby sa ukázalo, že ste skutočne živá, dýchajúca bytosť a nie nejaký papierový falzifikát. Ak je všetko v poriadku, registrácia už nepotrvá dlho a priebežne sa dozviete, čo všetko aplikácia dokáže.

Čo sa stane po registrácii?

Keď sa registrácia skončí, na zadaný e-mail by vám mali prísť dokumenty súvisiace so zriadením účtu. Pri našom teste prišli približne do hodiny, takže žiadne naťahovanie času sa nekonalo, aj keď oficiálne to môže trvať do jedného pracovného dňa.

George SLSP 06

Dokumenty po preštudovaní podpíšete voľbou “Podpísať” a požiadavka sa odošle do banky. Aplikáciu by bolo možné používať hneď, no zatiaľ v nej nemáte účet. Ten nám v Slovenskej sporiteľni založili v nasledujúci pracovný deň po elektronickom podpísaní dokumentov. Informoval nás o tom e-mail a účet sme mohli ihneď začať využívať.

Prihlasovanie

Na to sme si však ešte predtým, počas registrácie, museli zvoliť spôsob prihlasovania do appky George. Dobrá správa je, že okrem klasického PINu je to možné aj odtlačkom prsta alebo skenovaním tváre, ak to váš smartfón podporuje.

Ak máte starší model, mali by ste sa uistiť, že beží na iOS 10.0 a vyššom alebo Androide od verzie 4.4. Ani nie kvôli prihlasovaniu, ale kvôli tomu, aby aplikácia na vašom zariadení vôbec bežala.

Čo dokáže George?

Aplikácia pôsobí intuitívne a všetko potrebné vysvetľuje. Svojho používateľa od prvého momentu “vedie za ručičku”, čo považujeme za pozitívum. Základné rozhranie môže obsahovať váš účet a prípadné ďalšie produkty, ktoré v banke máte.

V prípade, že potrebujete niekomu poskytnúť číslo svojho účtu, nemusíte ho prepisovať či kopírovať. Vďaka službe Pay by square, ak sa dotyčný nachádza vedľa vás, môže svojím telefónom oskenovať QR kód, ktorý vám George zobrazí po jednom ťuknutí na príslušnú ikonu.

Spolu s QR kódom možno odoslať aj údaje o sume a poznámku pre príjemcu. Pritom všetky tieto údaje možno zdieľať rovnako, ako akýkoľvek iný obsah na sociálnych sieťach a v rôznych internetových službách.

Šikovné je napríklad zdieľanie cez Messenger či odoslanie na e-mail. Ak ste platca vy, môžete v appke naskenovať napríklad aj poštovú poukážku a jednoducho ju týmto spôsobom zaplatiť.

Históriu svojich transakcií si môžete pozrieť po ťuknutí na účet v základnej ponuke aplikácie. Ak potrebujete nájsť konkrétny pohyb, po ťuknutí na lupu dostanete možnosť vyhľadávať podľa sumy, dátumu alebo mena či názvu obchodníka, u ktorého ste nakúpili.

George SLSP 09
Všimnite si lupu vpravo a ikonu v pravom hornom rohu. Slúžia na vyhľadávanie a štatistiky.

Pedantov možno potešia aj detaily ako možnosť zmeniť si farbu, do ktorej je appka ladená, pozrieť si štatistiky svojich financií či menová kalkulačka na prepočet súm napríklad pri pobyte v zahraničí.

Nechýbajú však ani dôležité funkcie, ktoré zabezpečia, že na všetko okolo financií vám postačí George. Máme na mysli tvorbu a správu trvalých príkazov na úhrady či platbu pomocou vami vytvorených šablón. Vďaka tomu môžete napríklad platiť nepravidelne rovnakú sumu niekomu z rodiny.

E-shop priamo v appke

Ak si chcete založiť napríklad sporenie či získať pôžičku, aj to je možné realizovať priamo z aplikácie. Stačí si otvoriť e-shop v spodnom menu rozhrania Georga a dostanete na výber z niekoľkých možností, vrátane zriadenia cestovného poistenia vecí či karty.

V prípade, že si zvolíte pôžičku, možno ju získať aj do 5 minút bez spracovateľských poplatkov. Žiadosť i návrh zmluvy sa podpisuje pomocou správy SMS a výsledok žiadosti, teda či vám banka požičia, sa dozviete ihneď po podpise. Sumy sa pohybujú od 300 do 30 000 eur.

Napokon e-shop ponúka možnosť zriadiť si k účtu povolené prečerpanie či investovať do fondov a dlhopisov. Ak máte teda voľné financie, môžete ich ľahko a efektívne zhodnocovať.

Notifikácie

Aby ste mali neustály prehľad o pohyboch na vašom účte, George podporuje notifikácie typu push. Sú bezplatné a informujú o každom pohybe v sumách od 1 centa.

Keby vám tento spôsob nevyhovoval, banka dáva možnosť predplatiť si balík notifikačných SMS s názvom SMS Extra, no oproti správam push stojí 1 euro mesačne a budete informovaní len o pohyboch v hodnote vyššej ako 20 eur.

Čerešnička na torte

Počas testu nás potešilo, že nám Slovenská sporiteľňa k účtu automaticky poštou zaslala debetnú kartu. Adresa môže byť tá, ktorú George rozpozná na občianskom preukaze alebo si môžete zvoliť inú. Kartu si okrem telefonickej a osobnej aktivácie možno aktivovať cez internet banking George, takže ani kvôli tomu nemusíte navštíviť pobočku.

Našu debetku sme pritom dostali zadarmo a na to, aby sme si otestovali, či nám účet vyhovuje využijeme 3 mesiace jeho bezplatného vedenia. Takže, ak uvažujete o zmene banky, toto obdobie by vám malo postačiť na podrobné preskúšanie.

Napokon spomenieme, čo sme už naznačili, že Slovenská sporiteľňa vymenila svoj klasický internet banking za Georga, takže ho možno využívať nielen ako mobilnú aplikáciu, ale aj v internetovom prehliadači na ktoromkoľvek zariadení. Pamätajte však pritom na bezpečnosť svojich prihlasovacích údajov.

Novinky Slovenskej sporiteľne