MojAndroid

Systém Android 9.0 Pie so sebou prináša šikovný nástroj na sledovanie času stráveného používaním smartfónu s názvom Digital Wellbeing. Ak ale nemáte smartfón s najnovším Androidom a chcete vedieť, ktorými aplikáciami trávite najviac času, máme pre vás riešenie. Toto sú aplikácie, ktoré vám nielen ukážu, ako používate telefón, ale v niektorých prípadoch vám pomôžu obmedziť jeho používanie.

ActionDash

Ak sa vám páči ako funguje Digital Wellbeing, potom je pre vás aplikácia ActionDash. Podobne ako Digital Wellbeing je ActionDash jednoducho navrhnutá appka, ktorá používateľovi ozrejmí, ako-koľko-čo využíva vo svojom smartfóne. Aplikácia je rozdelená do piatich hlavných sekcií. V prvej používateľ získa prehľad o jeho používaní smartfónu v podobe grafov. Ak používateľ prejde do ďalších sekcií, nájde v nich podrobné informácie o tom, koľko času strávil v každej aplikácií, koľko ráz ju otvoril, počet upozornení, ktoré za daný čas obdržal, či počet odomknutí smartfónu.

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

QualityTime

Táto aplikácia je v Obchode Play už skutočne dlho a prináša obrovské množstvo pokročilých nástrojov na sledovanie vášho času stráveného používaním smartfónu. Jej najzaujímavejšou funkciou je časová os, ktorá vám ukáže, aké aplikácie ste používali v ktorých častiach dňa. Tak získate prehľad o vašich návykoch a viete ich aj obmedziť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

RescueTime

Jednou z najpokročilejších aplikácií v tomto zozname je RescueTime. Tá je totiž k dispozícii nielen pre smartfóny, ale aj počítače. Viete si tak jednoducho sledovať používanie všetkých vašich mobilných zariadení a ešte lepšie určiť, kde strácate najviac času. Jednotlivé aktivity si rozdelíte na produktívne a neproduktívne a potom môžete sledovať či obmedzovať tie, ktoré vám iba berú čas.

Verzia: 4.2.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.19
Aktuálna cena: Zdarma

SocialFever

Táto aplikácia je určená už skôr pre tých používateľov, ktorí vedia, že majú problém so závislosťou na telefóne a chceli by s tým niečo spraviť. Aj preto tu nájdete viac nástrojov na obmedzovanie používania rôznych aplikácií a funkcií telefónu, ktoré vám iba berú čas a nič produktívne neprinášajú. Výhodou je, že aplikácia je kompletne zadarmo a bez reklám.

Verzia: 1.0.7.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.7.1
Aktuálna cena: Zdarma

neZávislosť

Podobnú aplikáciu nájdeme aj na Slovensku. Appka neZávislosť je súčasťou projektu eSlovensko o.z. a jej účelom je ochrana pred závislosťou na internete. Aplikácia dokumentuje čas strávený používaním smartfónu a prehľadne zobrazuje kedy, koľko a aké funkcie telefónu ste používali. Zároveň vás aplikácia osloví s prieskumnými otázkami s cieľom zistiť znaky závislosti. Používaním aplikácie tak môžete pomôcť sebe aj ďalším.

Verzia: 1.0.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.19
Aktuálna cena: Zdarma

Darujte svoj čas a vyhrajte za to odmenu!

Čas je dnes to najcennejšie, čo máme. Aj preto by sme ho nemali premárniť iba na online aplikácie a úplne sa tak odtrhnúť od reality. Aj preto vás vyzývame, aby ste trávili viac času so svojimi blízkymi a my vás za to odmeníme! V spolupráci s 365.bank vám preto prinášame už tretie kolo súťaže Dobrý skutok, kde od vás chceme iba to, aby ste sa s nami podelili o to, ako trávite čas so svojimi najbližšími. Viac informácií nájdete v tomto článku, pričom každá odpoveď je zapojená do súťaže o sedem hodnotných cien!

21.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+