MojAndroid

Nie je tajomstvom, že Android platforma niej e určite tak bezpečnou ako konkurenčný iOS. Je to dôsledkom jeho otvorenosti, možnosti inštalovať aplikácie mimo oficiálny obchod Google Play a hlavne nedostatočnej snahe výrobcov aktualizovať svoje Android zariadenia. Bezpečnosť je ale pre používateľov smartfónov zásadná vec. Cez smartfón sú neustále pripojení na internet. Komunikujú pomocou emailu alebo sociálnych služieb s blízkymi priateľmi a často sú predmetom konverzácie citlivé osobné informácie. Smartfón taktiež slúži aj ako fotoaparát a fotografie jeho používateľ zdieľa alebo zálohuje cez internetové služby. V neposlednom rade sa v smartfónoch používajú rôzne bankové a platobné aplikácie. Server AndroidCentral teraz vyhodnotil, ktorý smartfón bol v roku 2018 najbezpečnejší. Výsledok neprekvapí.

Najbezpečnejším smartfónom roku 2018 sa podľa AndroidCentral stal Google Pixel 3, respektíve jeho väčší variant Google Pixel 3 XL. Hlavným dôvodom je, že výrobcom smartfónu je zároveň spoločnosť, ktorá stojí za Android platformou. Tým pádom majú tieto modely vždy ako prvé najnovšiu verziu systému aj najnovší mesačný bezpečnostný update. Google pri svojich smartfónoch garantuje tieto aktualizácie po dobu 3 rokov. Server taktiež vyzdvihuje optimalizáciu softvéru u oboch modelov a skvelý fotoaparát. Ako mínus uvádza absenciu 3,5 mm jacka a slabú výdrž menšieho modelu. Ako alternatívu AndroidCentral spomína Blackberry KEY2 a KEY2 LE. Kanadský výrobca k aktualizáciám pristupuje podobne zodpovedne ako Google a pridáva aj vlastný bezpečnostný balík softvéru navyše. V minulosti boli smartfóny Blackberry vďaka svojej bezpečnosti využívané aj samotným prezidentom USA.

Náš tip
Nové fotografie Google Pixel 3 Lite nám prinášajú bližšie pohľady na jeho vzhľad
19.12.2018
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+