MojAndroid

Huawei už viac ako rok bojuje s rôznymi prekážkami, ktoré mu USA hádže pod nohy. Všetko kvôli obavám zo strany USA, ktorá sa obáva o bezpečnosť používateľov zariadení od spomínaného výrobcu. Avšak sem-tam sa objavia náznaky uvoľnenia zákazov, ako napríklad teraz, kedy známy dodávateľ čipov AMD získal výnimku na obchodovanie s firmami, ktoré sú na zozname vylúčených obchodných partnerov, kde je aj Huawei, spomína GizmoChina.

AMD možno bude umožnené obchodovať s firmou Huawei
AMD možno bude umožnené obchodovať s firmou Huawei

Bude AMD umožnené spolupracovať s Huawei?

Náznak možnej spolupráce potvrdil Viceprezident firmy AMD Forrest Norrod, ktorý povedal, že majú povolenie od USA obchodovať s niektorými spoločnosťami zo spomínaného zoznamu. Na tomto zozname sa nachádza aj Huawei, ktorý dúfal, že MediaTek alebo AMD s ním budú spolupracovať.

MediaTeku však ešte nebolo umožnené obchodovať so spoločnosťou Huawei. Viceprezident z AMD nepovedal konkrétne, či môžu obchodovať aj s Huaweiom. Dodal však, že striktne sledujú a dodržujú nariadenia, ktoré vyplývajú z obchodnej vojny medzi USA a Čínou.

Aj keď možno firma AMD nemá dovolené spolupracovať s Huaweiom, je tu aspoň svetielko nádeje, že USA skutočne vie udeliť aj výnimky. Takže môžeme očakávať, že aj niektorým iným spoločnostiam môžu byť udelené. Americké spoločnosti, ktoré obchodovali s firmou Huawei totiž už nejakú dobu lobujú za zmiernenie reštrikcií, ktoré boli zavedené do praxe. Tieto reštrikcie totiž neubližujú len firme Huawei, ale aj desiatkam amerických spoločností, ktoré v minulosti obchodovali s touto firmou.

Náš tip
HarmonyOS bude možné nainštalovať aj na aktuálne Huawei smartfóny
21.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+