MojAndroid

Najpopulárnejší mobilný kongres MWC, ktorý tradične prebieha v Barcelone, bol minulý rok po prvýkrát v histórií zrušený kvôli pandémii koronavírusu. Jeho tohtoročný ročník MWC 2021 sa ale prekvapivo uskutoční a mal by hostiť až 50 tisíc ľudí. Podľa portálu GSMarena budú v rámci neho platiť prísne opatrenia.

MWC 2021 v Šanghaji budúci týždeň, v Barcelone začiatkom leta

Minuloročný ročník kongresu sa mal dátum konania presne počas začiatku prvej vlny pandémie koronavírusu. Väčšina európskych krajín vtedy prijala obmedzenia pohybu a organizátori sa tomu museli prispôsobiť. Výrobcovia mobilných zariadení a technológií boli potom nútení predstaviť chystané novinky len online formou. Tento rok sú ale organizátori na pandémiu lepšie pripravení.

MWC 2021 Barcelona
Zdroj: mwcbarcelona.com

Portál MobileWorldLive uvádza, že generálny riaditeľ asociácie GSM, ktorá organizuje každoročné obchodné veľtrhy MWC, plánuje tento rok usporiadať kongres živou formou.

MWC máva behom roka dve predstavenia – jedno v Barcelone, ktorá sa zvyčajne koná vo februári a druhé v Šanghaji, ktoré sa koná v lete. Minulý rok ale GSMA oznámila, že MWC 2021 v Barcelone bude preložené na 28. jún až 1. júl. MWC 2021 v Šanghaji sa naopak uskutoční už budúci týždeň od utorka do štvrtka. Rozsiahle testovanie a očkovanie totiž pomohli vrátiť situáciu v Číne vo väčšej miere späť do normálu.

Čína sa stala „bublinou“, ktorá je chránená pred ohniskami nákazy, kvôli platným obmedzeniam. MWC Šanghaj očakáva, že privíta 20 000 účastníkov, čo je menej ako 60 000 návštevníkov, ktorí šou videli v roku 2019.

John Hoffman, CEO GSMA Limited

Aké obmedzenia budú platiť počas MWC 2021 v Barcelone?

Na kongrese v Barcelone začiatkom leta sa očakáva až 50 tisíc návštevníkov, čo je ale stále menej ako 100 tisíc návštevníkov v predchádzajúcich rokoch. Zároveň CEO GSMA Limited, John Newman prezradil, aké obmedzenia budú musieť návštevníci pretrpieť. Účastníci MWC 2021 v Barcelone budú musieť pri účasti predložiť negatívny test na Covid-19, ktorý by mal byť starý maximálne 72 hodín. Otestovať sa budú môcť aj na mieste konania kongresu.

GSMA bude implementovať v priestoroch kongresu bezdotykové prostredie, ktoré by umožnilo návštevníkom užiť si šou bez nutnosti akéhokoľvek kontaktu. Aj napriek prijatým obmedzeniam stále hrozí šírenie nákazy počas kongresu. O účinnosti obmedzení sa organizátori presvedčia už budúci týždeň na MWC 2021 v Šanghaji. Je tiež možné, že sa situácia s epidémiou zmení do leta aj v samotnom Španielsku. Dúfame, že k lepšiemu.

Náš tip
Uchovajte si vaše tajomstvá v bezpečí: Takto zapnete miznúce správy v populárnych aplikáciách
18.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+