MojAndroid

Posielate svojim známym dôverný obsah, ktorý nemôže nikto iný vidieť? Tak to určite oceníte možnosť Miznúce správy, ktorú ponúkajú všetky najznámejšie služby, ako napríklad Messenger, WhatsApp, Signal či Telegram. Funkcia sa vám zíde ak posielate napríklad heslá, kódy alebo iné dôverné údaje a bojíte sa, že ich náhodou niekto ešte objaví.

Zapnite si miznúce správy v Messengeri

V Messengeri je to asi najjednoduchšie. Stačí, že v danej konverzácii potiahnete prstom od dolnej časti obrazovky nahor. Mali by ste počas toho vidieť animáciu s otáčajúcim sa kolieskom a následne by vám malo napísať, že ste v režime miznúcich správ. Prípadne môže byť jednoduchší spôsob zapnúť ich cez písmeno “i” v pravom hornom rohu obrazovky.

Môže sa vám stať, že vám alebo druhej osobe tieto miznúce správy nepôjdu (môj prípad). Príčinou môže byť neaktualizovaná aplikácia alebo nejaký iný neznámy dôvod ako v mojom prípade. V takom prípade vás Messenger upozorní na to, že druhá osoba nemá tento režim k dispozícii.

Pekný blog k tejto funkcií napísal samotný Facebook a pridal aj zaujímavé video využitia tajných alebo miznúcich správ.

Miznúce správy vo WhatsAppe

WhatsApp ponúka miznúce správy, ktoré nájdete podobne ako na Messengeri. Hore cez tri body prejdite do Zobraziť kontakt a tam by ste mali nájsť možnosť Miznúce správy. Páči sa nám, že vás aplikácia upozorní aj na takú možnosť, že používatelia sú schopní si tieto údaje uložiť inam.

Miznúce správy v Signal

Signal by sa nemohol pýšiť titulom najbezpečnejšej četovacej aplikácie bez toho, aby nemal miznúce správy. Tie zapnete podobne ako vo vyššie spomínaných aplikáciách. Otvorte si četovacie okno s osobou, s ktorou chcete začať tajný čet, následne ťuknite na tri bodky vpravo hore a mala by to byť prvá možnosť.

Miznúce správy v Telegrame

V Telegrame je tento režim trochu skrytý. Musíte totiž otvoriť profil danej osoby a až tam v menu “pod tromi bodkami” nájdete možnosť Start Secret Chat. Následne pozvete používateľa do špeciálnej tajnej miestnosti, ktorej snímku obrazovky som nedokázal zachytiť, pretože to blokuje aplikácia. Až natoľko to má Telegram zabezpečené, čo v skutku chválime.

Telegram miznúce správy

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot
 • Telegram Screenshot

Veríme, že vďaka nášmu návodu budete zas o niečo opatrnejší na internete, hlavne pri posielaní citlivých údajov. Mimochodom, v režime skrytých správ máte na všetkých zariadeniach end-to-end šifrovanie, čo znamená, že údaje sú zašifrované na celej ceste od používateľa k používateľovi. Znamená to aj fakt, že údaje neputujú na server služby, cez ktorú tieto správy posielate.

Náš tip
Signal má nové funkcie: Nálepky, pozadia a iné

18.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+