MojAndroid

Pozdravujem čitateľov nášho portálu MojAndroid.sk priamo z Barcelony. Hlásim sa zo Španielska, kde sme prileteli s ďalšími redaktormi včera podvečer. Dnes poobede nás čaká prvá tlačovka, kde očakávame predstavenie nového tabletu a smartfónu od čínskeho Huawei.

MWC2014-lietadlo

Výbava šéfredaktora

Účasť na akcii veľkosti Mobile World Congress predchádza premyslené a dôkladné plánovanie. Samozrejme trochu vtipkujem, pretože som sa opäť zbalil až hodinku pred plánovaným odletom. Takáto akcia nie je mojou prvou, takže už v tom mám trochu systém. Snažím sa hlavne  nezabudnúť technickú výbavu, ktorú tvorí zrkadlovka, notebook a nabíjačky, aj tie externé. Nie je nič horšie, ako vybitá batéria v mobile či v kamere pár minút pred predstavením nového zariadenia.

MWC2014-vybava-redaktora

Ak vás zaujíma, aké zariadenia osobne používam, pripravil som si krátky prehľad svojich technologických hračiek. Základ tvorí notebook, osobne už niekoľko rokov používam Macbook Pro 15. Trochu som si ho vytunoval a aktuálne má tieto parametre: 2.4 GHz procesor Intel Core i7, 16 GB RAM DDR3, grafika Ati Radeon HD 6770M 1GB, štartovací disk SSD 128 GB a 750 GB SATA disk. Nechýba však ani “žiletka” Samsung 900X, ktorá je svojimi kompaktnými rozmermi a hmotnosťou ideálna pre prácu v “teréne” – v mojom prípade na tlačových konferenciách a predstaveniach. Zrkadlovka Nikon nepatrí k tým profesionálnym, no pre moje potreby úplne postačuje. Ide konktrétne o model Nikon D5100 s objektívom Nikon DX AF-S Nikkor 18-55 mm.

A samozrejme nechýbajú ani Androidy. So sebou som zobral Galaxy S4, aby som ho mohol porovnať s novým modelom. Nechýba ani Nexus 5, ktorý je v poslednom čase jeden z mojich primárnych zariadení. Tablet Sony Xperia Z  si so sebou brávam do lietadla, kde si sem-tam pozriem nejaký film či seriál a po predstavení jeho nástupcu ich budem môcť opäť lepšie porovnať. Aktuálne používam Xperia Z1 Compact, s ktorým som fotil výbavu a aj výhľad z lietadla. Sledujte náš web a podstránku MWC 2014, kde budeme postupne všetky tieto fotografie a postrehy s vami zdieľať.

Náš tip
Aké bude MWC 2014? V znamení vlajkových lodí, prídu však aj ďalšie novinky

Program na najbližšie dni

Ako som už spomenul, dnes začína tlačovka spoločnosti Huawei, ktorá má, už podľa videopozvánky, tie najvyššie plány. Všetko podstatné sa udeje však až zajta. Hneď ráno očakávame predstavenie noviniek od spoločností Intel a Sony, večer zakončíme účasťou na Samsung Unpacked, kde svetlo sveta uzrie nový Samsung Galalxy S5. V utorok mám v pláne prejsť aj ďalšie stánky na výstave, pretože večer už letíme celá výprava späť na Slovensko.

 • Nedeľa
  • 13,30 hod – tlačovka LG, Acer
  • 15,00 hod – tlačovka Huawei
 • Pondelok
  • 8,30 hod – tlačovky Intel, Sony a Nokia
  • 10,30 hod – tlačovka ZTE
  • 16,00 hod – tlačovka HTC
  •  20,00 hod – tlačovka Samsung Unpacked

Sledujte novinky s nami

Tento rok som sa na MWC 2014 tešil najviac. Už prvé uniknuté informácie prezrádzajú, že sa máme na čo tešiť. Ak ste aj vy fanúšikovia technológií a Androidu, určite sledujte náš portál, kde sa dozviete všetko podstatné. Na sociálnych sieťach Facebook, Google+ či Twitter sa objavia určite aj nejaké bonusy navyše. V redakcii sme už pripravení a tešíme sa na zaujímavosti, ktoré pre nás technologickí giganti pripravili.

_DSC3788

Redakcia ďakuje spoločnosti Samsung za pozvanie na MWC 2014.

23.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+