MojAndroid
Odchádzame z Barcelony, sedíme práve v lietadle. Je večer, väčšina cestujúcich hneď po štarte zaspala. Aj ja som unavený a vyčerpaný, no ešte plný zážitkov a dojmov z výstavy. Vytiahol som tablet a snažím sa rozmýšľať, ktoré novinky ma najviac zaujali. Na MWC 2014 bolo predstavenych veľa nových zariadní, no len pár z nich ma zaujalo natoľko, že by som si ich najradšej hneď odniesol z výstavy so sebou. V hlave mi rezonujú tieto nové technologické hračky, na ktoré sa najviac teším, keď sa mi opäť dostanú do rúk.

SONY Xperia Z2 Tablet

Sony-Xperia-Tablet-Z2-obr6

 

Práve píšem a už rok spokojne používam jeho predchodcu. Som s ním veľmi spokojný a ani som si nevedel predstaviť, žeby som sa ho mal zbaviť. Až kým som v rukách nedržal nový Xperia Z2 Tablet. Opäť mi vyrazil dych. Nechcel som tomu ani veriť, že sa dá ešte vylepšiť. A predsa. Nová Zet dvojka je menšia, ľahšia, tenšia a výkonnejšia. V porovnaní s predchodcom je tieto detaily vidieť a doslova cítiť. Navyše prichádza s ďalšími drobnými vylepšeniami, ktoré postrehnete až pri každodennom používaní. Zmenilo sa napríklad nepraktické umiestnenie reproduktorov, či slotu pre nabíjanie, SIM a SD kartu v spodnej časti tabletu. Sony aj tieto detaily vylepšil a novému tabletu Z2 nie je podľa mojich prvých dojmov a postrehov fakt už ani nič vytknúť. Jediné čoho sa asi začnem obávať, aby som ho v rukách nezlomil.

Náš tip
Sony Xperia Z2 Tablet: Tenší, ľahší a výkonnejší [Živé foto]

Samsung Gear fit

Samsung-Gear-fit-obr7

 

Konečne inteligentné hodinky, ktoré si viem predstaviť nosiť každý deň. Sú malé, nenápadné a praktické. Merajú činnosť srdca. Zaujali ma aj napriek tomu, že nemajú Android. Páči sa mi celková Health koncepcia, osobne už používam niekoľko fitness appiek a mať všetko pod kontrolou v jednej aplikácii je podľa mňa veľmi dobrý nápad. Viem, že toto nie je žiadna novinka, avšak k plnohodnotným štatistikám mi chýbal už len tento doplnok. Gear fit majú ľahko vymenitelné náramky, podľa údajov od výrobcu vydržia až 3 dni. Teším sa, ako dlho vydržia držať (a aj merať) krok so mnou.

Náš tip
Samsung Gear Fit: Fitness náramok s ohnutým displejom [Živé foto]

HUAWEI MediaPad X1

Huawei-MediaPad-X1-obr3

 

Čínsky HUAWEI je už pomerne známy aj v našich končinách. Na MWC v Barcelone im už tradične patrí jeden z najväčších stánkov. A aj tento rok sa rozložili priamo oproti konkurenčnému Samsungu. Preto ma mpríliš neprekvapila ani ich pozvánka na tlačovú konferenciu, z ktorej bolo cítiť doberanie si konkurencie. Na tlačovke pri predstavovaní piatich noviniek zašli ešte ďalej. Šéf na pódiu počas svojej prezentácie vytiahol iPad mini a demoštroval jeho zbytočnú veľkosť a hmotnosť, ktorá z tohto zariadenia robí zariadenie nepraktické napríklad do vnutorného vrecka v saku. Naopak, nový 7-palcový tablet Huawei MediaPad X1 nebudete vo svojom saku či vreckách nohavíc ani cítiť, navyše si z neho aj zavoláte. Musím uznať, že predstavený tablet je skutočne pekný po dizajnovej stránke, i keď inšpiráciu priamo z Apple tiež nezaprie.

Náš tip
Huawei MediaPad X1 – Najľahší a najtenší 7″ tablet, z ktorého si aj zavoláte [Živé foto]

TOP modely: Sklamanie z Xperia Z2 a Galaxy S5? Určite nie

Na MWC 2014 bolo predstavených samozrejme viac noviniek, medzi tie najdôležitejšie určite patria nové vlajkové lode od Sony a Samsungu. Sony Xperia Z2 a Samsung Galaxy S5 čakajú už len na nové HTC One, ktoré sa objaví až o mesiac. Obe predstavené zariadenia som si osobne vyskúšal. Podobnosť so svojimi predchodcami je logická, dostali však niečo navyše. Nová Z2-ka sa mi zdala opäť o niečo ľahšia s vynikajúcim displejom. Samsung priniesol opäť nové funkcie do eS pätky – najviac ma zaujali vodeodolnosť, čítačka otlačkov prstov a vylepšený fotoaparát. Aj preto sa už teraz teším sa na prvé testy v redakcii, kde si budeme môcť naplno vychutnať všetky vylepšenia a spomenuté funkcie.

Boj o zákazníka sa vyostruje, spoločnosti svoje novinky vylepšujú do každého detailu a tak sa mnohým zdá, že neprinášajú žiadne revolučné zariadenia. Opak je pravda. Firmy prešli dlhú cestu, aby sme sa dostali až sem. Revolúcia sa koná len raz za čas a my práve v takejto dobe žijeme. Vychutnávajme si tieto chvíle. Je načase, aby sme sa dôkladne zoznámili so všetkými funkciami a vlastnosťami, ktoré tieto špičkové zariadenia prinášajú. Napríklad aj tak, že sa naučíme používať internet v mobile, začneme používať NFC platby namiesto bankoviek, či si poslušne nastavíme letový režim v lietadle.

Pristávame

Lietadlo klesá a my sa pripravujeme na pristátie. Vypínam svoje elektronické zariadenie a teším sa na príchod domov. Vy si možete ešte raz pozrieť všetky novinky z MWC 2014 z Barcelony. PS: nezabudnite pravidelne navštevovať náš portál aj naďalej a sledovať hlavne novinky o tohtoročnej Android Roadshow, kde si budete môcť väčšinu noviniek predstavených v Barcelone vyskúšať aj vo svojom meste :-)

MWC2014-Barcelona-obr4

 

 

27.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+