MojAndroid

Vyhľadávací gigant Google vynakladá už 10 rokov nemalé finančné prostriedky (približne 100 mil dolárov ročne), aby bol prednastaveným prostriedkom na vyhľadávanie v populárnom internetovom prehliadači Firefox. Tento príspevok predstavoval väčšinový podiel, až 85%, celkových ziskov spoločnosti Mozilla, ktorá slobodný prehliadač vytvorila. Podľa najnovších informácií bola trojročná spolupráca, ktorá bola naposledy obnovená v roku 2011 ukončená a nebude do budúcnosti obnovená. Prehliadač bude poskytovať namiesto toho ďalšie alternatívy.

Mozilla dnes oznámila prostredníctvom oficiálnej stránky, že bezplatný prehliadač Firefox prejde na celý rad rôznych poskytovateľov vyhľadávania, pričom v Spojených štátoch bude prednastavený Yahoo, v Rusku to bude Yandex a v Číne populárny Baidu.

Avizovaná internetová spoločnosť Yahoo podpísala s Mozillou päťročný kontrakt, ktorého súčasťou bude nové používateľské prostredie pre amerických používateľov vyhľadávača. Yahoo bude podľa správy podporovať aj funkciu Do Not Track (DNT) vo Firefoxe, ktorá bude obmedzovať schopnosť vyhľadávača zbierať údaje o aktivite používateľov na internete a využívať ich v reklame.

Zdroj: Mozilla

24.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+