MojAndroid

Motorola má naozaj široký sortiment modelov. V závislosti od regiónu ich aj rôzne pomenúva. Napríklad model P30 sa v Amerike predáva ako One Power. Tak sa aj chystaný a ešte nepredstavený model P40 bude pravdepodobne volať Motorola One Vision. Čo je ale zaujímavejšie je fakt, že jej procesorom bude Exynos 9610, ktorý vyrába Samsung.

Spolu s moto z4 play zaútočí na strednú triedu

Dnes už populárna Motorola sa na trhu uchytila najmä vďaka dobrým modelom, ktoré priniesla do strednej triedy. Nielen séria moto g priniesla značke taký úspech. Podiel na tom majú aj lacnejšie modely radu z play a po novom aj celkom mladá Motorola One a jej varianty.

Motorola One Vision údajne prinesie aj 48-megapixelový fotoaparát
Motorola One Vision údajne prinesie aj 48-megapixelový fotoaparát

Motorola One (Power) sa ale nevolá všade tak, ako ju my poznáme. Na svojom domovskom trhu ju napríklad poznajú ako Motorolu P30. Keď sa teda začalo hovoriť o modeli P40, viacerým bolo jasné, že pôjde o nástupcu alebo variant modelu One. Tentokrát sa však pre jednotlivé trhy bude odlišovať nielen menom, ale aj procesorom. One Vision v Amerike totiž ponúkne čipset z dielne Samsungu.

Rovnaký ako Samsung Galaxy A50

Motorola One Vision (P40) by mala byť predstavená v blízkej dobe. Zatiaľ čo pre Európu sa bude dodávať so Snapdragonom 675, do Ameriky sa bude dodávať s Exynosom 9610. Asistovať mu bude 6 GB operačnej pamäte, podobne ako v prípade Samsungu Galaxy A50.

Ani Samsung do Ameriky nedodáva smartfóny s procesorom Exynos
Ani Samsung do Ameriky nedodáva smartfóny s procesorom Exynos

Je to naozaj nezvyčajný ťah, pretože aj samotný Samsung dodáva svoje modely do Ameriky osadené čipsetmi Snapdragon. Len čas ukáže, čo tým Motorola alebo Samsung sleduje.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Motorola P40 by mala priniesť 48 megapixelový fotoaparát
Náš tip
Motorola One dostáva aktualizáciu na Android 9.0 Pie aj na Slovensku [DOPLNENÉ]
20.3.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+