MojAndroid

Aktualizované 27.11. o 10:15:

Oficiálne zastúpenie spoločnosti Motorola na Slovensku nás informovalo o tom, že update na Android 9.0 Pie pre Motorola One je dostupný už aj u nás. Aktualizáciu by ste tak v týchto dňoch mali získať aj na vašom smartfóne.

Spoločnosť Motorola je jednoznačne jedným najzásadnejších výrobcov mobilných telefónov v histórii. Jej najväčšia sláva v tom segmente, keď priniesla na trh mobilné telefóny véčkovej konštrukcie, je už ale dávno minulosťou. Medzitým bola hlavne kvôli patentom kúpená internetovým gigantom Google, ktorý ju neskôr predal čínskej spoločnosti Lenovo. Pred troma mesiacmi prišla značka Motorola na trh s cenovo dostupným modelom strednej triedy Motorola One so systémom Android 8.1 Oreo programu Android One. Doplnil ho ešte mierne vybavenejší model Motorola One Power. Oba smartfóny teraz dostávajú aktualizáciu na Android 9.0 Pie.

Aktualizácia obsahuje najnovšiu bezpečnostnú záplatu z 1. novembra. Pridáva aj funkciu LTE+LTE (Dual Volte) a panorámu plus ďalšie vylepšenia pre fotoaparát. Pokiaľ váš smartfón Motorola One zatiaľ aktualizáciu nedostal, stane sa tak behom nasledujúcich týždňov. Motorola One sa u nás predáva za cenu okolo 250 Eur. Prináša 5,9-palcový IPS displej s rozlíšením HD+ a výrezom, Qualcomm Snapdragon 635, duálny fotoaparát, odolnosť proti obliatiu vodou a batériu s kapacitou 3000 mAh. Model Motorola One Power dostupný len na americkom trhu má väčší 6,2-palcový displej s FullHD+ rozlíšením, Qualcomm Snapdragon 636 a masívnu batériu o kapacite 5000 mAh.

Náš tip
Takto by mohla vyzerať nová Motorola Moto G7, unikli rendery
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.11.2018
Zdroj: PocketNow
 • Mr.Pablos

  Podporuje tá Motorola nahrávanie hovorov po prechode na Android 9?

  • Miroslav Schwamberg

   Ziadny telefon s Androidom Pie nepodporuje nahravanie hovorov. Google to zakazal

   • KalichVydra

    Prečo? Veď je to praktická vec…

    • Mr.Pablos

     No … Xiaomi telefóny s Androidom 9 nahrávanie podporujú a asi to pridajú aj iný výrobcovia s vlastnou nadstavbou. Len som chcel vedieť či to náhodou nepridala aj Motorola do tohto telefónu.

 • KalichVydra

  Tomu sa hovorí podpora.
  Čo na to vlajkové lode 🙄

+