MojAndroid

Motorola one macro je smartfón, ktorý ponúkne veľa muziky za málo peňazí. Jeho neoddeliteľnou súčasťou a jedným z hlavných lákadiel je makro objektív, ktorý dopĺňa dvojicu fotoaparátov na zadnej strane. Na čo je taký makro objektív dobrý?

Motorola one macro fotografovanie

Nový svet maličkostí

Mať možnosť zachytiť fotoaparátom smartfónu malé objekty, prípadne objekty zblízka sa môže hodiť. Vznikajú tak veľmi zaujímavé zábery, ktoré by ste inak bez makro objektívu nemali šancu zachytiť. Klasické objektívy totiž nedokážu zaostriť na tak blízku vzdialenosť a jediné čo by ste videli, by bola rozmazaná machuľa. Tu je to ale všetko inak.

Takto vyzerá mach vyfotografovaný štandardným objektívom a makro objektívom:

S fotoaparátom novej Motoroly one macro dokážete napríklad odfotografovať jednotlivé bodky na lienke, listy na strome s maximálnymi detailmi a podobne. Uvidíte svet, aký ste možno doteraz nevideli. Fantázii sa naozaj medze nekladú.

Makro objektív v skratke:

 • rozlíšenie 2 megapixely
 • svetelnosť f/2.2
 • veľkosť pixelov 1,75 µm

Určite sa vám stalo, že ste chceli niečo odfotiť zblízka, no nedokázali ste to. S Motorolu one macro to bez problémov dokážete. Tam, kde iné smartfóny končia, Motorola one macro len začína.

Motorola one macro vyrez v displeji

Nie je to len o fotoaparáte

Smartfón ponúka aj iné zaujímavé funkcie. Nechýba operačný systém Android 9.0 Pie v čistej podobe s vychytávkami od Motoroly – Moto obrazovka a Moto akcie. Bezrámikový displej má uhlopriečku až 6,2 palca a poteší prítomnosť USB-C konektora, ktorý stále nie je v tejto cenovej kategórii štandardom.

Silná batéria a výborná optimalizácia systému zabezpečia nadštandardnú výdrž a samozrejmosťou je aj skener odtlačkov prstov na zadnej strane.

Súťaž: Vyhrajte 3x Motorola one macro

Teraz máte šancu vyhrať až 3x tento sympatický smartfón Motorola one macro. Stačí sledovať Facebook Motorola Slovakia, kde budú postupne zverejnené 3 súťažné príspevky s otázkami. Pod uvedené príspevky stačí poslať komentár s fotografiou a budete zaradení do žrebovania o 3x Motorola one macro. Súťaž začína 29.11.2019 a končí 18.12.2019. každý sa do súťaže môže zapojiť trikrát (odpoveďou pod každú otázku).

Držíme vám palce :)

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.


Podmienky súťaže

 1. Organizátor súťaže je Motorola Slovakia v spolupráci s portálom Mojandorid.sk
 2. Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné poslať komentár s fotkou pod tromi súťažnými otázkami, ktoré budú uverejnené na Facebook stránke Motorola Slovakia.
 3. Súťaž začína 29.11.2019 a končí 18.12.2019. každý sa do súťaže môže zapojiť trikrát (odpoveďou pod každú otázku).
 4. Traja vyžrebovaní súťažiaci vyhrávajú hlavnú výhru – 3x smartfón Motorola one Macro
 5. Výhercovia budú vyžrebovaní vždy 5 dní po položení otázky, ktoré sa na FB stránke objavia 29.11. (žrebovanie 4.12.) , 6.12. (žrebovanie 11.12.) a 13.12. (žrebovanie 18.12.) Výhercu smartfónu oznámime po každom žrebovaní v komentári pod súťažnou otázkou na FB Motorola Slovakia.
 6. Zapojiť sa do súťaže môže každá fyzická osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky s vekom 18 a viac rokov v čase zapojenia sa do súťaže.
 7. Súťaže sa nemôžu zúčastniť vlastníci, zamestnanci organizátora a ich blízke osoby (v zmysle §116 OZ), ani iné subjekty spojené s organizáciou tejto súťaže a ich blízke osoby.
 8. Na výhru v súťaži nevzniká právny nárok. V zmysle § 845 Obč. zákonníka v platnom znení nemožno výhru vymáhať a to ani prostredníctvom súdu.
 9. Výhry zo súťaže sú predmetom dane z príjmov fyzických osôb v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov a výhercovia sú povinní pri zdanení výhry postupovať podľa toho zákona. Výhry, ktoré výhercovia obdržia predstavujú výhry pred zdanením. Podľa zákona č 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, výhry z reklamnej súťaže alebo žrebovania, ktoré neprevyšujú výšku 350 € zdaneniu nepodliehajú.
 10. Organizátor súťaže si vyhradzuje právo rozhodovať o všetkých otázkach týkajúcich sa tejto súťaže podľa vlastného uváženia a vyhradzuje si tiež právo kedykoľvek obmedziť, odložiť, prerušiť, zmeniť alebo zrušiť súťaž a jej pravidlá.
21.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+