MojAndroid

Keď spoločnosť Lenovo vlani predstavila líniu smartfónov Moto Z s luxusným spracovaním a podporou pre MotoMods, iba ťažko sme si vedeli predstaviť podobnú revolúciu hneď ďalší rok. Očakávali sme drobné iterácie toho istého tak, ako je to dnes v prípade väčšiny výrobcov. Potom ale Lenovo odhalilo smartfón Motorola Moto Z2 Play. Ten je na prvý pohľad skutočne iba drobným zlepšením predchodcu, ba dokonca v niektorých smeroch zhoršením. Pravda je ale úplne inde – Moto Z2 Play je originálny a jedinečný smartfón, ktorý nepotrebuje kopírovať kvality svojich predkov, aby si zaslúžil obdiv.

Balenie: UNBOXING video

Konštrukcia a dizajn: Jednoduchá a praktická elegancia

Konštrukcia Moto Z2 Play je dokonalým príkladom toho, čo sme spomínali v úvode. Na prvý pohľad iba drobné zmeny, no v skutočnosti ide o naozaj zaujímavé vylepšenia. Samozrejme, Lenovo tu zachovalo ikonický dizajn línie Moto Z, ktorý sa presunul už aj do ostatných radov smartfónov tohto výrobcu. Zároveň ale spravil niekoľko zmien, ktoré môžu byť brané aj ako kontroverzné.

Hneď po uchopení telefónu vám udrie do očí jeho hrúbka. Motorola Moto Z2 Play má totiž rozmery 156,2 x 76,2 x 5,99 mm a hmotnosť iba 145 gramov. Vďaka tomu ide o jeden z najtenších a najľahších smartfónov s takto veľkým displejom. Znížená hrúbka a hmotnosť sa ale podpísali aj pod výrazné zníženie kapacity batérie, čo bola tá najzaujímavejšia vlastnosť vlaňajšieho modelu Moto Z Play.

Výrobca sa tak ešte viac bude spoliehať na to, že s telefónom budete používať aj príslušenstvo MotoMods. To sa v priebehu roku od uvedenia na trh rozrástlo, zlepšila sa dostupnosť a ak zvažujete kúpu smartfónu z línie Moto Z, určite by ste mali porozmýšľať aj nad týmito modulmi. Motorola Moto Z2 Play je totiž kompatibilná so všetkými vlaňajšími aj tohtoročnými novými modulmi MotoMods, a tak máte na výber zo skutočne slušného portfólia.

Poďme ale späť k dizajnu telefónu. Vpredu zaujme nový oválny skener odtlačkov, s ktorým sme sa prvýkrát stretli v línii Moto G5. Rámiky okolo 5,5″ displeja nie sú enormné, no ani najmenšie a telefón určite patrí skôr do väčších rúk. Nad displejom zaujme okrem šošovky fotoaparátu a reproduktoru aj duálny selfie blesk s dual-tone diódami. To je skutočne zaujímavý bonus, ktorý výrazne zlepší fotografovanie selfie za zlých svetelných podmienok. Dodáme, že reproduktor nad displejom plní aj úlohu multimediálneho reproduktoru, čo veľmi chválime.

Oproti vlaňajšiemu modelu prešiel dizajn telefónu zaujímavou transformáciou. Okrem zníženia hrúbky sú tu použité aj iné materiály a zadný sklenený kryt bol nahradený kovom. Telefón tak ponúka jednotnejší dizajn, ktorý z rámu prechádza k zadnému krytu. V hranách telefónu nájdeme všetky štandardné ovládacie prvky – napravo sú to oddelené tlačidlá hlasitosti a tlačidlo napájania, hore je to zásuvky pre dve SIM karty a samostatnú microSD kartu a dole okrem USB-C portu nájdeme aj 3,5mm jack, ktorý je už trochu prekvapením, no veľmi príjemným. Ľavá strana je celkom prázdna.

Ako sme už spomínali, zadný kryt je kovový a okolo neho je umiestnená nenápadná anténa. Aj v tomto prípade nechýba už štandardný vystúpený pliešok s fotoaparátom a duálnym bleskom. Hoci pliešok je vystúpený naozaj vysoko, plní dôležitú úlohu pri uchytení modulov MotoMods či ochranného krytu, ktorý je pribalený v balení. Samozrejme, nesmie tu chýbať logo výrobcu a ani dôležité piny v spodnej časti, ktoré celý systém MotoMods zabezpečujú.

Dizajn telefónu tak síce neprekvapí, ale mnohých používateľov poteší. Kovový zadný kryt je pre mnohých príjemnejší na dotyk a najmä takmer vôbec nezachytáva odtlačky a mastnoty. Vďaka tenkému profilu a nízkej hmotnosti je práca s telefónom skutočne jednoduchá a príjemná aj pri dlhodobejšom používaní. Hoci telefón nie je výstredný, je veľmi praktický a nižšia hrúbka spríjemní aj používanie modulov MotoMods.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+