MojAndroid

Do redakcie nám dorazila novinka v podobe smartfónu Motorola moto g6 play. Ide o cenovo dostupného zástupcu strednej triedy, ktorý však v aktuálnych trendoch rozhodne nezaostáva. Plusy a mínusy tohto zariadenia si priblížime v práve začínajúcej recenzii.

Náš tip
Motorola Moto X4: Vodeodolný elegán v kabáte #moto | RECENZIA
Náš tip
Motorola Moto G5s Plus: Vylepšené plusko od Lenova | RECENZIA
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

KONŠTRUKCIA A DIZAJN | Lesklý a štýlový kúsok

Novinka prináša plastovú konštrukciu s lesklou povrchovou úpravou. Minimálne navonok a v našej tmavej farbe pôsobí telefón celkom elegantne. Ak nepoznáte cenu zariadenia, iste by ste mu na prvý pohľad tipovali viac. Aj to je jeden z trendov, ktorý aktuálne prichádza už aj k modelom strednej triedy. Rozmery zariadenia sú 154,4 x 72,2 x 9 mm, váha činí následne trochu vyšších 175 gramov.

Jemne hrubšiu a trochu konštrukciu je v ruke cítiť, a to najmä ak prechádzate z tenšieho a ľahšieho zariadenia. Nejde však o nič mimoriadne a smartfón padne do ruky vskutku dobre. Akonáhle však smartfón chytíte do ruky, je cítiť plastovú konštrukciu a predsa len, drahšie kovové kúsky pôsobia o čosi odolnejšie. Samotná plastová konštrukcia je však spracovaná naozaj príkladne, nič nepraská a všetky prvky držia pokope vďaka veľmi dobrému dielenskému spracovaniu zo strany Motoroly.

Rozloženie prvkov zariadenia

Predná strana zariadenia ponúka 5,7″ IPS LCD panel, ktorý je však vyhotovený s populárnym pomerom strán 18:9. Celkovým rozmerom zariadenia to tak neprekáža a navyše rohy displeja sú zaoblené. Nemôžeme však hovoriť o obrazovke “bez rámčekov.” Rámčeky tu sú stále prítomné, avšak sú rozhodne menšie ako v prípade predošlých generácií “moto” smartfónov.

Nad displejom sa nachádza skupina senzorov, predná “selfie” kamera, reproduktor pre telefonovanie (zároveň ako jediný reproduktor zastáva pozíciu aj hlasného reproduktora) a predný LED blesk, vďaka ktorému budú vaše fotografie vyzerať ešte o čosi lepšie. LED diódu pre notifikácie tentokrát nehľadajte, jej funkciu sa snaží už tradične prevziať “Moto Obrazovka.”

Pod displejom sa nachádza len logo výrobcu. Snímač odtlačkov prstov našiel svoje miesto na zadnej strane a systémové tlačidlá sú softvérové. Horná hrana zariadenia ponúka sekundárny mikrofón (napríklad pre natáčanie videa) a tiež 3,5 mm audio konektor. Vaše staršie slúchadlá si tak do tohto smartfónu stále pripojíte bez problémov. Spodná hrana obsahuje primárny mikrofón pre telefonovanie a starší microUSB port pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom.

Ľavá bočná hrana je takmer prázdna a nachádza sa tu len zásuvka pre vloženie SIM karty alebo pamäťovej karty. Táto zásuvka je zaujímavá, keďže obsahuje dva sloty pre NanoSIM (ide teda o DualSIM prístroj) a k tomu samostatný slot pre pamäťovú kartu microSD. Nejde tak o “hybridný” slot, ale o plnohodnotnú ponuku slotov. Pravá strana je domovom tlačidiel pre reguláciu hlasitosti a zapnutie zariadenia. Tlačidlá sú plastové a umiestnené trochu vysoko. Ide však skôr o subjektívny pohľad.

Zadná strana zariadenia obsahuje ľahko vystupujúci objektív 13 MPix fotoaparátu a tiež LED blesk. Fotoaparát spolu s bleskom sú umiestnené v akomsi prstenci, ktorý môžeme poznať už aj z minuloročného modelu moto X4. Ide o príjemný dizajnový prvok, ktorý neruší a poteší. Pod objektívom fotoaparátu sa nachádza ešte senzor čítačky odtlačkov prstov. Ten obsahuje zároveň aj logo výrobcu Motorola.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
12.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+