MojAndroid

Niekedy bola spoločnosť Motorola jedným z najlepších OEM výrobcov, keď bola reč o spúšťaní aktualizácie softvéru. To bolo však pred ich akvizíciou spoločnosťou Lenovo. Nemožno povedať, či zmena manažmentu zohrala úlohu v spúšťaní aktualizácií pre zariadenia Motorola, ale niet pochýb, že dni rýchlych aktualizácií Motoroly už pominuli. Napriek tomu spoločnosť vydáva aktualizácie pre svoje najúspešnejšie produkty v ich “najpopulárnejších” regiónoch. Motorola Moto G5 a Moto G5 Plus konečne dostávajú aktualizáciu systému na Android Oreo (Android 8.1).

Priamy prechod na Android 8.1 Oreo

Zariadenia Moto G5 a G5 Plus boli pôvodne predávané s Android 7.0 Nougat. Po testovaní aktualizácie na Moto G5 v Brazílii a Moto G5 Plus v Brazílii a Indii je Motorola pripravená na zavedenie stabilnej aktualizácie vo vybraných regiónoch. Ako sa dalo očakávať, Motorola vynechala Android 8.0 Oreo a prešla priamo na Android 8.1 Oreo.

Zatiaľ je aktualizácia dostupná iba v Mexiku pre Moto G5 a v Indii a Brazílii pre Moto G5 Plus. Zástupca spoločnosti Motorola uviedol, že ide o postupné zavádzanie aktualizácie, takže nie každý používateľ ju bude mať k dispozícii v rovnakom čase. Aktualizácia bude v budúcnosti dostupná aj v ďalších regiónoch.

Spoločnost Motorola pravdepodobne očakáva, že od používateľov týchto krajín dostane spätnú väzbu a hlásenia chýb pred tým, ako aktualizáciu uvedie celosvetovo.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+