MojAndroid

Nie všetko sa točí len okolo vlajkových lodí. Dôležitou súčasťou trhu so smartfónmi je hlavne stredná trieda. Presadiť sa v nej nie je ľahké. Motorola to tentokrát skúša s modelom moto g 5G plus. A naozaj sa jej to darí.

Ide o momentálne najlacnejší smartfón s podporou 5G, ktorý sa predáva na slovenskom trhu. To ale nie je všetko. Za 399 eur získate okrem 5G aj krásny displej s pomerom strán 21:9 a 90 Hz obnovovacou frekvenciou, duálny selfie fotoaparát, vysoký výkon a silnú batériu.

5G a 90 Hz displej pod 400 eur

Schválne, koľko modelov v cene do 400 eur ponúkne 90 Hz displej s pomerom strán 21:9? A k tomu 5G? Žiadny. Motorola moto g 5G plus má výhodu aj v nasadení čistého operačného systému Android bez zbytočných aplikácií navyše. A nechýbajú ani obľúbené funkcie ako Moto Obrazovka a Moto Akcie.

Motorola moto g 5G plus selfie fotoaparat

Už len samotný displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz len veľmi ťažko nájdeme v cenovej kategórii smartfónov do 400 eur.  Motorola moto g 5G plus k tomu pridáva aj ďalšie unikátne vlastnosti, ktoré poznáme hlavne z vlajkových lodí. Na ich čele stojí podpora sietí 5G. Na Slovensku síce stále nemáme vybudovanú 5G sieť, no v rámci investície do budúcna sa určite oplatí zvážiť zariadenie, ktoré najmodernejšie siete podporuje.

Silná batéria zaručí poriadnu výdrž

Batéria už na prvý pohľad ohromí svojou kapacitou. 5000 mAh je skvelá hodnota a prejaví sa aj na samotnej výdrži zariadenia. Bežný používateľ, ktorý používa internet, chodí na sociálne siete, telefonuje a občas si zahrá nejakú hru, siahne po nabíjačke približne raz za dva dni.

Motorola moto g 5G plus USB-C

Tým najnáročnejším určite vydrží jeden celý náročný pracovný deň, pričom na konci dňa zostane ešte nejaká rezerva. Pokiaľ patríte medzi tých najmenej náročných, zvládnete aj tri dni bez nabíjačky.

Dôvodom výbornej výdrže samozrejme nie je len veľká batéria, aj keď tá hrá veľmi významnú úlohu. Ide o celkové vyladenie zariadenia. Použitý bol  síce výkonný, ale aj úsporný procesor a systém je dobre optimalizovaný.  Výsledkom kombinácie týchto troch prvkov je výdrž, ktorú by Motorole moto g 5G plus mohol závidieť nejeden smartfón.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

7.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+