MojAndroid

Sme v dobe, kedy už nie sú potrebné tie najdrahšie vlajkové lode na to, aby uspokojili náročných používateľov. Dokáže to aj zariadenie, ktorého cena nepresahuje 400 eur. Motorola moto g 5G plus je najlacnejším 5G smartfónom na našom trhu. Okrem toho ponúka skvelý výkon, duálny selfie fotoaparát, 90 Hz displej a silnú batériu.

Výkon stačí aj na tie najnáročnejšie hry

Procesor Qualcomm Snapdragon 765 patrí medzi najvýkonnejšie. Pocítite to nielen pri klasickom prechádzaní systémom, ale napríklad aj pri hraní. Problém mu nerobia ani náročné 3D tituly. Napríklad PUBG Mobile funguje na maximálnych detailoch absolútne bez sekania.

Motorola moto g 5G plus menu aplikacii

Procesor je vyrobený modernou 7 nm výrobnou technológiou, podobne, ako aktuálne najvýkonnejší Snapdragon 865+. Moderný výrobný proces sa okrem vysokého výkonu vyznačuje aj nízkou spotrebou, čo ocení každý používateľ.

O plynulý chod zariadenia sa okrem výkonného procesora stará aj operačná pamäť s dostatočnou kapacitou 6 GB. To znamená, že aplikácie sa vám nebudú zatvárať na pozadí a všetko bude maximálne plynulé.

4 fotoaparáty vzadu, dva vpredu

Jedným z lákadiel novej Motoroly moto g 5G plus je aj fotovýbava. Zaujímavá je kombinácia dvoch selfie fotoaparátov. Ku klasickému snímaču pribudol ultra-širokouhlý. To znamená, že už nikdy nebudete mať problém s fotografovaním selfie skupiniek. Jednoducho prepnete na ultra-širokouhlý snímač a na fotografiu sa zmestia všetci.

Motorola moto g 5G plus selfie fotoaparat

Hlavný fotoaparát na zadnej strane ponúka 4 snímače. Hlavný má rozlíšenie 48 megapixelov. Vyznačuje sa peknými ostrými fotografiami cez deň, v noci mu zase pomôže pokročilý nočný režim, ktorý posúva výsledné fotografie na úplne inú úroveň.

Ultra-širokouhlý snímač pomôže pri fotografovaní veľký objektov, ktoré by sa inak na fotografiu nezmestili. Tiež je vhodný na vytváranie skupinových fotografií. Na zahodenie nie je ani makro objektív s rozlíšením 5 megapixelov, ktorý dokáže aj zaostrovať. Dostanete z neho detailné fotografie, ktoré vám doslova vyrazia dych.

Motorola moto g 5G plus fotoaparat

Ani posledný, dvojemgapixelový snímač hĺbky tu nie je zbytočný. Výrazne pomáha pri vytváraní fotografií s rozmazaným pozadím (bokeh). Vďaka nemu dokáže zariadenie lepšie rozoznať časti fotografie, ktoré majú byť ostré a tie, ktoré je potrebné rozostriť.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

5.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+