MojAndroid

Spoločnosť Motorola sa môže “pochváliť” fakt veľkým únikom informácií. Droid Life zverejnil špecifikácie viacerých zariadení, ktoré Motorola chystá v tomto roku predstaviť. Hneď na začiatku však musíme zdôrazniť, že informácie nie sú oficiálne potvrdené.

Séria Moto G6

Vyzerá to tak, že matný kov, ktorý poznáme zo série Moto G5 je nenávratne preč. Cestu na zadnú stranu prirpavovaných smartfónov Moto G6, G6 Play a Moto G6 Plus smartfónov si našiel lesklý zakrivený kryt, ako sme to videli už pri Moto X4.

Moto G6 Play by mal mať podľa dohadov 4000 mAh batériu a 5,7-palcový displej s rozlíšením 720p. Čítačka odtlačkov prstov sa má v tmto prípade nachádzať na zadnej strane, v logu Motorola. Príde zrejme v troch farbách, a to čierna, modrá a zlatá.

Moto G6 má obsahovať Qualcomm Snapdragon 450, 3000 mAh batériu a 5,7-palcovú obrazovku s rozlíšením 1080p. Nájdeme tu 3/4 GB RAM a vnútorné úložisko o veľkosti 32/64 GB. Moto G6 Plus by malo podľa informácií obsahovať Snapdragon 630 a displej veľkosti 5,93” s rozlíšením 1080p. Prednosťou bude 6 GB RAM.

Obe tieto novinky by mali obsahovať čítačku odtlačkov prstov na prednej strane. Zadná strana bude obsahovať duálny fotoaparát s rozlíšením 5 a 12 MP, pričom predná selfie kamera má mať rozlíšenie 16 MP. Moto G6 má prísť v čiernej, striebornej a ružovej zlatej a jej cena sa bude pohybovať okolo 240 dolárov. Moto G6 Plus zrejme uvidíme v čiernej, striebornej a tmavej modro-zelenej za cenu asi 330 dolárov.

Náš tip
Moto E5 na prvom renderi. Čítačka odtlačkov prstov je na zadnej strane

Moto X5

Pri tomto smartfóne by sme sa mali stretnúť so zaujímavou zmenou oproti Moto X4. Rendre totiž naznačujú, že v displejoch pri hornej časti sú výrezy, podobne ako na iPhone X. Domáca obrazovka je síce v týchto miestach čierna, takže opticky to tak nie je vidno, no pri lepšom pozretí sa dá veriť týmto dohadom. Moto X5 by mohla mať 5,9-palcový displej s rozlíšením 1080p s pomerom strán 2:1.

Zaujímavým prvkom na rendri je aj tenký bieli pásik v spodnej časti, ktorý by zrejme mohol nahradiť klasické navigačné tlačidlá. Zatiaľ nie je jasné, či sa bude čítačka odtlačkov nachádzať v zadnej časti v logu Motorola, alebo bude nejakým spôsobom implementovaná pod displejom. Smartfón má obsahovať štvoricu fotoaparátov, teda duálny predný aj zadný.

Séria Moto Z3

Vlajková séria smartfónov Lenovo Motorola je práve “Z”. Máme sa v nej stretnúť s Moto Z3, Moto Z3 Play a Moto Z3 Force. Na prvý pohľad nastala zaujímavá zmena na zadnej strane. Tam, kde bolo pred tým 16 zlatých pinov pre pripojenie k Moto Mods, je teraz len veľká zlatá platnička. Bude tu však zrejme za tým istým účelom, len prešla dizajnovou zmenou. Motorola totiž garantovala kompatibilitu Moto Mods minimálne s 3 generáciami svojich Z-smartfónov.

Smartfóny Moto Z3 a Moto Z3 Play má mať 6-palcovú obrazovku s rozlíšením 1080p. Na prednej strane sa nenachádza tradičná čítačka odtlačkov prstov. Tá sa však zrejme kvôli pripájaniu Moto Mods nebude nachádzať na zadnej strane. V tomto prípade by teda mohlo ísť o nejaký typ snímaču pod displejom, prípadne aspoň o autentifikáciu tvárou.

V rámci Moto Z3 Force sa pri vnútornej výbave stretneme s procesorom Snapdragon 845.

Moto Z3 sa navyše objavila na rendroch aj s Moto Mod, ktorý zrejme umožní smartfónom série Z prístup k 5G sieťam.

Smartfóny G6 by sme mali spoznať na MWC, Z3 začiatkom leta a X5 by malo Lenovo Motorola predstaviť koncom leta. Uvidíme, koľko informácií sa potvrdí.

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+