MojAndroid

Moto Mods sú originálnym pohľadom spoločnosti Lenovo Motorola na modulárne smartfóny. Sú to zariadenia, ktoré pripevníte pomocou magnetických pinov na zadnú časť smartfónov rodiny Moto Z a rozšírite tak funkcie smartfónu. Najnovšie sme na CES 2018 v Las Vegas spoznali dve novinky Moto Mods.

Prvou je Lenovo Vital Moto Mod, ktorý pochádza od Lenova. Je to zariadenie, ktoré meria 5 životných funkcií, ako je srdcový tep, rýchlosť dýchania, okysličenosť krvi, telesná teplota a systolický a diastolický krvný tlak. Zariadenie obsahuje úchyt s viacerými senzormi, ktoré dokážu monitorovať práve spomínané životné funkcie. Sem si vložíte prst, ktorý vám vzápätí obopne nafukujúci sa balónik pre lepšie zistenie krvného tlaku aj tepu. Podľa Motoroly trvá kontrola týchto piatich životných funkcií len 3 minúty. Zariadenie príde v apríli za cenu 395 dolárov.

Náš tip
TEST Moto Mods – Power Pack, Gamepad, 360° kamera a ďalšie

Zariadenie s vysúvateľnou QWERTY klávesnicou pochádza od spoločnosti Livermorium a volá sa Livermorium Slider Keyboard. Nápad sa uchytil na Indiegogo a uspel aj v rámci výzvy samotnej Motoroly zameranej na vývoj nových Moto Mods. Zariadenie má byť čoskoro dostupné za cenu asi 99 dolárov.

Mimochodom, motorolácka výzva Transform the Smartphone pokračuje aj v roku 2018. Prihlášky môžu vývojári posielať už od 6.februára tohto roka.

Zdroj: androidauthority.com

  • Ladislav Péter

    Škoda, že už nemám Moto Z-ko. Tá klávesnica vyzerá super.

    • Dano

      No myslím že kvôli tej klávesnici kľudne dokúpim aj Moto telefón… Len je to taká cena celkovo že by som to potreboval naozaj vyskúšať najskôr poriadne. V každom prípade som rád že to Motorola podporila.

+