MojAndroid

Displej – hlavná je prirodzenosť

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Moto X Play ponúka 5,5“ IPS LCD displej s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Nejde tak o najkvalitnejší panel na trhu, no výčitky voči nemu sa hľadajú iba ťažko. V prvom rade je potrebné spomenúť, že telefón sa nesnaží používateľa ohromiť sýtosťou farieb, ale ich vernosťou. V tomto smere na tom nie je podľa nás zle, aj keď by odborné testy možno ukázali niečo iné. Celkovo ale pôsobia farby na displeji skutočne veľmi príjemne, nijako nás neatakujú a pomáhajú umocniť výborný zážitok z používania.

Moto X Play Foto-5_out

Pochváliť musíme aj jas, ktorým disponuje tento panel. Ani v najhorších podmienkach nás nesklamal a umožnil používanie telefónu aj na priamom slnku. Veľmi dobre pritom fungoval adaptívny jas, ktorý zvládol nastavenie bez väčších problémov. Akurát vo veľmi tmavom prostredí sme museli jas regulovať manuálne, pretože adaptívne nastavenie preferovalo zbytočne vysoké hodnoty jasu.

Pozorovacie uhly sú prakticky dokonalé, nespozorovali sme žiadne skreslenie ani neprirodzenú zmenu farieb či zhoršenie zobrazovania obsahu. Rozlíšenie je pri tejto veľkosti displeja dostatočné a umožní vám pokročilú prácu s multimediálnym obsahom bez toho, aby ste boli obmedzovaní alebo schopní rozpoznať jednotlivé pixely. Problémy nebudete mať ani s drobným textom či prácou s fotografiami. Na záver ešte pochválime reprodukciu čiernej farby, ktorá je na skutočne dobrej úrovni a hoci nejde o takú dokonalú čiernu ako v prípade AMOLED panelov, Moto X Play od toho nemá veľmi ďaleko fanúšikovia multimédií si tu prídu na svoje.

Výkon a pamäť – výkonu má na rozdávanie

Moto X Play možno nie je najvýkonnejším telefónom na trhu, no aj vďaka dobre optimalizovanému systému tomuto zariadeniu výkon nechýba. Stará sa o to procesor Snapdragon 615, ktorému sekunduje RAM s kapacitou 2 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 16/32 GB a je možné ju rozšíriť o ďalších 128 GB prostredníctvom microSD pamäťovej karty. Vďaka tomu budete mať vyriešený prípadný problém rýchleho zaplnenia vnútornej pamäte, čo sa najmä pri 16 GB verzii môže stať veľmi jednoducho a rýchlo.

Je zrejmé, že týmito špecifikáciami telefón nedobije rebríčky benchmarkov, no to dnes už nie je také dôležité. Oveľa dôležitejší je celkový zážitok z používania a v tomto smere Moto X Play exceluje. Počas celého nášho testovania sme sa nestretli ani s minimálnym náznakom zaseknutia alebo spomalenia. Všetky funkcie reagovali okamžite, prechody a animácie boli dokonalé a rýchle a bez akýchkoľvek problémov fungoval aj multitasking. Telefón má dostatok výpočtovej sily aj na to, aby si poradil s náročnejšími aplikáciami a hrami, čo sme aj my otestovali a nemali sme absolútne žiaden problém. Pri dlhodobejšej záťaži sa telefón trochu zahrial, no nešlo o nič výnimočné a stalo sa to iba pri hraní náročnejších hier. Pri bežnom používaní, ale aj náročnejšom multitaskingu, sme s týmto nemali absolútne žiaden problém. Okrem toho, plastový zadný kryt sa nezahreje tak nepríjemne, ako je to v prípade telefónov s kovovou zadnou stranou.

Po výkonnostnej stránke tak telefónu skutočne nemáme čo vytknúť. Jednoduché operácie zvláda brilantne rýchlo a problém mu nerobia ani moderné hry a náročnejšie aplikácie. Veľkou výhodou je v tomto smere spoľahlivosť, keďže skutočne počas celej doby testovania fungoval telefón na rovnako vysokej úrovni a ani na okamih nezaváhal. To veľmi chválime a hoci nejde o vlajkovú loď, takúto dobrú skúsenosť naozaj nemáme pri každom testovaní.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+