MojAndroid

Modularita je slovo, ktoré sa tento rok skláňalo mnohými pádmi. Na trh prišli koncepty prvých modulárnych smartfónov, či dokonca hodiniek, a ako sa ku sklonku roku zdá, dočkáme sa aj prvého modulárneho púzdra na smartfóny. To má názov i-Blades Smartcase a o slovo sa hlási na crowdfundingovom portáli IndieGoGo.

Základom tohto púzdra sú tzv. blades, teda akési žiletky, ktoré dokážu zariadeniu pridať extra batériu alebo externú pamäť. Na púzdro sa pripájajú pomocou silných magnetov a špeciálneho pin-ového konektora. Dokonca sa dajú aj vrstviť, a tak svojmu zariadeniu môžete pridať aj batériu, aj pamäť. Otázkou však ostáva, ako bude zariadenie s niekoľkými žiletkami na chrbte vyzerať. Púzdro s extra batériou (2600 mAh) si môžete aktuálne zakúpiť za 99 dolárov, púzdro so žiletkou, ktorá obsahuje 64 GB pamäť za 109 dolárov a púzdro s obomi rozšíreniami za 125 dolárov. Prvé kusy iBlades Smartcase by mali byť hotové na odoslanie už v máji 2016.

o52iwh

Zdroj: IndieGoGo

31.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+