MojAndroid

V 80-tych rokoch bol vyvinutý mobilný štandard SS7. Ide o systém, ktorý slúži na prepájanie hovorov, ich prenos medzi jednotlivými bázovými stanicami, na posielanie SMS správ a podobne. SS7 by sa dal označiť za základný kameň každej mobilnej komunikácie. Až teraz sa však prišlo na to, že tento systém obsahuje kritickú chybu, ktorá umožňuje hocikomu odpočúvať vaše mobilné hovory. Hackeri sa na váš hovor môžu pripojiť cez internet odkiaľkoľvek, pričom nikto netuší, ako dlho túto chybu už hackeri využívajú. Jej celkovú zraniteľnosť chcú dokázať odborníci na konferencii v nemeckom meste Hamburg.

BTS_naklo_slaskie_24082007_01

Na chybu upozornila skupina nemeckých bezpečnostných analytikov, ktorí chcú na konferencii spolupracovať na odhalení všetkých úskalí tejto technológie aj s hackermi. Dovtedy odporúčajú všetkým, ktorí cez telefónny hovor “prenášajú” naozaj dôležité dáta, aby prešli na šifrované služby fungujúce cez internet. Na veci nemení nič ani fakt, že operátori používajú šifrovanú komunikáciu a najnovšie bázové stanice. Ide o koreňový problém, ktorý musí byť čo najskôr odstránený.

Zdroj: WashingtonPost

22.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+