MojAndroid

Spoločnosť Google dnes predstavila malú, no veľmi zaujímavú novinku. Tá sa týka vyhľadávania na mobilných zariadeniach, kde mení vzhľad výsledkov vo vyhľadávači Google. Tam, kde bola doteraz umiestnená URL adresa výsledku, sa nachádza názov stránky. Samotná URL adresa sa zobrazuje v novom, tzv. “omrvinkovom” formáte. Tento formát zobrazuje časti URL adresy na základe štruktúry konkrétnej stránky, vďaka čomu sú výsledky oveľa prehľadnejšie už na prvý pohľad obsahujú oveľa viac informácií.

google-url-search

Práve to je dôvod, prečo Google priniesol túto novinku. Práve prvý náhľad na URL adresu je totiž podľa Google pre užívateľov veľmi dôležitý a dokáže poskytnúť množstvo informácií o tom, čo sa za zobrazeným odkazom skrýva. Novinka je veľmi zaujímavá, no na svojom mobilnom zariadení ho zrejme ešte neuvidíte. Google uvoľňuje túto novinku na mobilné zariadenia postupne, pričom nahradenie URL adresy názvom stránky je novinka, ktorá je zatiaľ dostupná iba v USA. Nové zobrazenie URL adries by ale postupne mali byť dostupné celosvetovo, pričom Google pripravil aj návod pre vývojárov, podľa ktorého môžu prispôsobiť svoju stránku tak, aby bolo zobrazenie vo výsledkoch vyhľadávania správne.

Zdroj: Google via Android Central

18.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+