MojAndroid

Ako určite mnohí z vás vedia, Xiaomi operačný systém Android na svojich zariadeniach obohacuje o nadstavbu MIUI, ktorá je v niečom podstatne lepšia, v inom zas na druhú stranu aj horšia. Jednou z vecí, ktoré môžu viacerým používateľom týchto smartfónov prekážať, je spôsob, akým prichádzajú upozornenia, respektíve správa na pozadí bežiacich aplikácií.

Výrobca chce v MIUI zabezpečiť najlepšiu výdrž batérie

Je všeobecne známe, že používateľská nadstavby MIUI sa snaží dostať z batérie smartfónu čo najviac. Za to však môžu trpieť niektoré na pozadí bežiace aplikácie, ktoré majú za úlohu posielať upozornenia, ako napríklad appka e-mailu či ďalšie chatovacie nástroje a sociálne siete. Existujú však dva rýchle a jednoduché spôsoby, ako sa tohto problému raz a navždy zbaviť.

Kvôli pokročilejšej správe RAM v MIUI je potrebné ručne nastaviť, ktoré aplikácie z tohto programu je potrebné vylúčiť. Nadstavby dokáže sama detegovať, ktoré aktivity na pozadí by mali ostať spustené. Ak by ste však boli svedkami momentov, kedy nedostanete dôležité upozornenie, je potrebné zvážiť následovné kroky. Tie zabezpečia, aby daná aplikácia bola spustená na pozadí podľa jej vlastného algoritmu, a nie podľa toho viac obmedzujúceho v MIUI.

  1. Prejdite do nastavení vášho telefónu
  2. Posuňte nižšie a kliknite na ponuku Aplikácie
  3. Zvolte kolónku Povolenia
  4. Nájdite Správa autom. spustenia a prejdite naň
  5. Tu zapnite posuvník tým aplikáciám, ktoré chcete nechávať aktívne na pozadí

Existuje aj sekundárne riešenie

V prípade, že by toto nefungovalo existuje aj druhá možnosť, ktorá sa viac dotýka integrovaných režimov šetrenia batérie v MIUI. Za cenu možnej mierne vyššej spotreby energie môžete zaručiť, že daná appka sa krátko po uzamknutí smartfónu s určitosťou nezatvorí.

  1. Prejdite do nastavení vášho telefónu
  2. Posuňte nižšie a kliknite na ponuku Batéria a výkon
  3. Kliknite na ozubené koliesko v pravom hornom rohu
  4. Prejdite do kolonky Aplikácie, ktorá sa nachádza v predposlednom riadku
  5. Tu vyhľadajte appky, ktoré sa vám nechcene zatvárajú na pozadí a nastavte im režim šetrenia na Žiadne obmedzenia

Zažívate podobnú situáciu na svojom Xiaomi / Redmi smartfóne? Ako ste problém vyriešili? Napíšte nám dolu do diskusie.

28.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+