MojAndroid

Upozornenia sú veľmi užitočná vec, ktorá uľahčuje život každému, kto vlastný telefón. MIUI za posledné dva roky prešlo riadny kus cesty. Poslednú dobu sme dočkali aj nových aktualizácií MIUI, ako je napríklad MIUI 12.5, ktorá je najmä plná bezpečnostných záplat, ale prináša aj novinky, ako je manažment pamäte. Tiež prináša super pozadia a hlavne bezpečnosť o súkromie.

Poteší taktiež aj upravené rozhranie a množstvo prídavných funkcií. Stále sa však nájde niekoľko pretrvávajúcich problémov. Jedným z problémov sú aj upozornenia. Vznikajú kvôli agresívnej správe pamäte. Podľa webu Android Central však existuje riešenie, ktoré si spoločne v tomto návode ukážeme.

Ako opraviť upozornenia v MIUI?

Ak chcete obísť agresívnu správu pamäte v zariadeniach značky Xiaomi, budete musieť prejsť sekcie “Automatické spustenie” v nastaveniach. Podrobný postup môžete vidieť na snímkach obrazovky, uvedených nižšie.

Postup je nasledovný:

 1. Otvorte nastavenia na domovskej obrazovke.
 2. Posúvajte nadol, kým tam nenájdete nastavenie “Aplikácie”.
 3. Vyberiete “Povolenia”.
 4. Kliknete na položku “Automatické spustenie”.
 5. Nájdete si aplikácie, ktoré vám neposielajú upozornenia.
 6. Prepnete si posuvník, aby sa aplikácie vždy spustili na pozadí.

Ak sa vám konkrétna aplikácia nezobrazuje v zozname automatického spustenia alebo stále máte problémy s upozorneniami, tak by ste mali vypnúť optimalizáciu batérie. Tým sa zaistí, že aplikácia nebude obmedzená správou pamäte MIUI.

 1. Na domovskej obrazovke otvorte Nastavenia.
 2. Posuňte zobrazenie nadol do spodnej časti stránky.
 3. Vyberte položku “Batéria a výkon”.
 4. Kliknite hore vpravo na ozubené koliesko.
 5. Kliknite na možnosť “Šetrenie batérie”.
 6. Vyberte aplikáciu, ktorá vám nezobrazuje upozornenia.
 7. Vyberte možnosť “Žiadne obmedzenia”.

Ako prvú voľbu sme použili “Žiadne obmedzenia”. Je to najlepší spôsob, ako zabrániť systému MIUI v zatváraní aplikácie, bežiacej na pozadí. Tieto metódy vám nemusí fungovať ak máte MIUI 11, aj po povolení automatického spustenia a vypnutí optimalizácie batérie. Preto budete musieť počkať na aktualizáciu na nové MIUI 12, aby sa problémy vyriešili. Ak by ste mali akékoľvek otázky k tomuto návodu, napíšte nám nižšie do komentárov.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Xiaomi Mi 11 Lite 5G | Zdroj: Redakcia


Náš tip
Modelový rad Xiaomi Mi 12 by mohol prísť už koncom roka

4.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+