MojAndroid

Xiaomi pokračuje v distribúcii aktualizácie s rozhraním MIUI 12.5, no z pohľadu používateľov je tento proces strašne pomalý. Novinka sa dostala k vybraným majiteľom relatívne nových modelov ako sú POCO X3 Pro, Redmi Note 9T, Xiaomi Mi Note 10 či Note 10 Pro. Na ďalšie rad príde postupne.

Presné termíny z pochopiteľných dôvodov nie sú známe a netrpezliví majitelia podporovaných smartfónov začínajú hľadať alternatívne cesty ako sa dostať k MIUI 12.5. O jednej z jednoduchších možností ako to docieliť informuje aj portál XiaomiAdictos.

Skôr pre skúsených používateľov

Zjednodušene povedané ide o ručnú inštaláciu najnovšej verzie operačného systému od Xiaomi. Hoci ide o oficiálny spôsob, vo všeobecnosti je táto možnosť určená skôr pokročilejším používateľov, ktorí plne chápu jej riziká a vedia si poradiť aj s prípadnými komplikáciami. Menej skúseným majiteľom smartfónov z dielne Xiaomi sa odporúča radšej počkať na klasický príchod OTA aktualizácie.

Xiaomi priamo na svojej oficiálnej stránke zverejňuje databázu s najnovšími verziami ROM pre svoje smartfóny, kde sa v niektorých prípadoch nachádza už verzia priamo s MIUI 12.5. Celý proces je pomerne jednoduchý. Prakticky ide o stiahnutie súboru do smartfónu a jeho následné otvorenie cez špecifickú sekciu systémových nastavení.

Identifikácia správneho balíčka

Sprevádza to aj určitá komplikácia. Tou je identifikovanie správnej verzie pre konkrétny smartfón, nakoľko Xiaomi vydáva rozličné verzie operačného systému, spravidla v závislosti od regiónov či predajných kanálov.

Výberu inštalačného balíka je preto potrebné venovať patričnú pozornosť. Značnou pomôckou je identifikátor “Verzia MIUI”, ktorý nájdete v sekcii “O telefóne” na svojom smartfóne. Pred prípadnou inštaláciou systémového balíčka sa dôrazne odporúča vykonať kompletnú zálohu smartfónu a dostatočne nabiť batériu.

Ručná inštalácia aktualizácií | Foto: XiaomiAdictos

Inštaláciu je potrebné povoliť

Ručnú inštaláciu aktualizačných balíčkov je v smartfóne potrebné povoliť. Robí sa to tak, že prejdete do sekcie “O telefóne”, kde kliknete na možnosť “Verzia MIUI”. Následne opakovane klikáte na logo MIUI, kým sa nezobrazí správa o tom, že boli aktivované dodatočné možnosti pre aktualizáciu.

Po zapnutí spomínaných možností sa v rozšírených možnostiach (…) bude nachádzať možnosť pre výber inštalačného balíčka, cez ktorú otvoríte stiahnutý balíček z oficiálneho repozitára MIUI Download. Následne by mal začať automatizovaný inštalačný proces totožný s tým, ktorý prebieha pri klasickom sťahovaní aktualizácií.

Náš tip
Android 12: Ktoré modely a kedy dostanú aktualizáciu?

10.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+