MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi v poslednej dobe usilovne pracuje na vylepšení svojej nadstavby MIUI. Tento rok vydal už dve nové menšie aktualizácie pre verziu MIUI 12, konkrétne MIUI 12.5 MIUI 12.5 Enhanced Edition. V testovaní a zavádzaní nových funkcií však nekončí, podľa najnovších správ  portálu Gizmochina teraz začína testovať funkciu s názvom „MIUI Pure Mode“.

Ide o funkciu, ktorá používateľom pomôže chrániť sa pred škodlivými aplikáciami. Spoločnosť momentálne hľadá v Číne testerov tejto novinky, o stabilnej či globálnej verzii zatiaľ nič nezverejnila.

MIUI Pure Mode zakáže aj inštaláciu aplikácií na pozadí

Prečo sa Xiaomi rozhodlo takúto funkciu implementovať? Spoločnosť uvádza, že používatelia systému Android sa môžu ľahko stať obeťou kybernetického útoku prostredníctvom škodlivých aplikácií. Výrobca ďalej vysvetľuje, že až 40 % aplikácií nainštalovaných používateľmi MIUI nikdy neprešlo bezpečnostnou kontrolou a 10 % bolo označených za potenciálne rizikové.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia

Xiaomi Mi 11 

Novinka funguje na jednoduchom princípe, používateľom skrátka nedovolí inštalovať aplikácie z externých zdrojov. Na toto už Android funkciu niekoľko rokov má, no MIUI Pure Mode navyše zakáže aplikáciám inštalovať čokoľvek na pozadí bez súhlasu používateľa. Ak patríte medzi skúsenejších používateľov, ktorí si radi inštalujú aplikácie z externých zdrojov, nemusíte sa báť. Funkcia sa bude dať v nastaveniach vypnúť.

Náš tip
Xiaomi elektromobil je bližšie k realite. Výrobca zaregistroval divíziu na výrobu elektrických vozidiel

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+