MojAndroid

Čínsky technologický gigant Xiaomi vyrába naozaj asi všetko, od vysávačov cez fritézy až po skrutkovače. Je však známy predovšetkým pre svoje smartfóny so skvelým pomerom ceny a výkonu. Ostal však ešte jeden segment, v ktorom nemá žiadny produkt, no to sa čoskoro zmení. Podľa portálu Gizchina si spoločnosť oficiálne zaregistroval divíziu, ktorá bude vyrábať elektrické vozidlá.

Divízia už vstúpila do fázy vývoja

Spoločnosť dostala názov Xiaomi EV, Inc. a jej základné imanie je 1,55 miliardy dolárov. Počas nasledujúcej dekády má čínsky gigant v pláne investovať 10 miliárd dolárov do výroby elektrických vozidiel. Divízia od svojho vzniku stihla zamestnať už 300 ľudí a na jej čele stojí priamo zakladateľ a šéf Xiaomi – Lei Jun.

Xiaomi auto
Foto: Gizchina.com

Podľa zakladateľov divízia už vstúpila do „významnej fázy vývoja“. Za posledných päť mesiacov vykonala rozsiahly prieskum publika a nadviazala kontakty s partnermi v tomto odvetví. Začiatkom tohto mesiaca taktiež odkúpila spoločnosť Deepmotion za 77,37 milióna dolárov, ktorá pracuje na vývoji autonómneho riadenia. Cieľom bolo zvýšiť technologickú konkurencieschopnosť v oblasti výroby elektromobilov. Od prestavenie skutočného elektrického vozidla alebo aspoň jeho prototypu má však stále ďaleko.

Xiaomi to bude mať s konkurenciou ťažké

Na domácom trhu s elektrickými vozidlami to bude mať Xiaomi ťažké. V Číne už dominujú miestni giganti ako Nio a Xpeng, ale aj svetovo uznávané spoločnosti ako Tesla a čínska spoločnosť BYD, ktorá má podporu finančného magnáta Warrena Buffetta.

Náš tip
Rad Xiaomi 12 prinesie špičkové fotoaparáty. Na toto sa môžeme tešiť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+