MojAndroid

Minulú jeseň v čase uvedenia stabilnej verzie Androidu 10 predstavila spoločnosť Xiaomi novú verziu grafickej nadstavby svojich smartfónov MIUI 11. Vďaka tomu, že nebola jej funkčnosť podmienená Androidom 10, tak je dnes dostupná aj na modeloch so staršou verziou tohto systému. Podľa portálu iGeekPhone je už vo vývoji ďalšia generácia grafického prostredia s označením MIUI 12.

MIU1 11 pre vývojárov pozastavené. Začal vývoj MIUI 12?

Portál sa opiera o správu, ktorú tento týždeň obdržali vývojári od spoločnosti Xiaomi. V nej sa píše, že posledná vývojárska verzie nadstavby pre modely Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 9 Pro a Redmi 8 je pozastavená. Posledná distribuovaná verzia grafickej nadstavby pre vývojárov mala označenie MIUI 20.3.23. Samozrejme môže pozastavenie súvisieť aj s epidémiou koronavírusu, ale môže to naznačovať aj začiatok vývoja novej verzie MIUI 12.

Keď sa totiž nedávno chceli ľudia na stránkach Xiaomi prihlásiť do uzavretého beta testu MIUI, tak boli odmietnutí, pretože nespĺňali podmienky. To sa deje vždy, keď je v príprave nová verzia. Pokiaľ by to tak bolo, tak by sa vývojári mohli dočkať prvej uzavretej preview verzie už behom apríla. Beta verzia pre širšiu verejnosť by sa mohla potom objaviť už pred letom. Finálna stabilná verzia by bola vydaná na začiatku jesene, tak ako to bolo u MIUI 11.

Náš tip
Najlepšie aplikácie, ktoré vás spoja s vašimi blízkymi | Redakčný výber
26.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+