MojAndroid

Obľúbená nadstavba MIUI od spoločnosti Xiaomi je okrem iného známa aj pre veľké množstvo softvérových chýb. Čínsky výrobca si je problému vedomý a snaží sa na ňom pracovať. Nedávno napríklad založil výbor, ktorý bude riešiť chyby nahlásené používateľmi. Taktiež vydal vylepšenú edíciu MIUI 12.5 Enhanced Edition, ktorá mala nielen vylepšiť rýchlosť a plynulosť systému, ale aj odstrániť veľké množstvo chýb.

No podľa portálu XiaomiAdictos je nová verzia ešte horšia ako tá predchádzajúca a viacerým používateľom spôsobuje problémy. Výrobca pred niekoľkými dňami predstavil MIUI 12.5 Enhanced Edition aj pre globálnu ROM, konkrétne pre smartfón POCO F3. Používatelia tohto modelu sa spočiatku tešili z rýchlej dostupnosti novej verzie, no po aktualizácií ich začali trápiť náhodne reštarty. To samozrejme kazí používateľský zážitok a výrazne obmedzuje možnosť smartfón používať. Problém sa objavil vo verzii V12.5.3.0.RKHMIXM.

Xiaomi sa k problému v novej verzii nadstavby MIUI zatiaľ nevyjadrilo

Niektorým používateľom sa podarilo výskyt reštartov obmedziť deaktiváciou automatického jasu alebo vypnutím funkcie na rozšírenie operačnej pamäte. Xiaomi sa k problému zatiaľ nevyjadrilo a ani sa nevie, čo presne ho spôsobuje. Preto ak ste majiteľom tohto zariadenia, radšej s aktualizáciou počkajte.

poco f3
POCO F3 | Foto: Mi.com


{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Xiaomi elektromobil je bližšie k realite. Výrobca zaregistroval divíziu na výrobu elektrických vozidiel

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+