MojAndroid

Umelá inteligencia a inteligentní asistenti sú určite jednou z najhorúcejších tém v súčasnom technologickom svete. Očakávame, že tento rok bude umelá inteligencia ešte dostupnejšia pre oveľa väčšie množstvo používateľov. V budúcnosti by šíreniu týchto funkcií mohol pomôcť aj šikovný čip, ktorý vyvinuli vedci na univerzite MIT.

Náš tip
Android Wear 2.0: Update, na ktorý sme čakali + dvoje nové hodinky LG

Nový čip pomáha zefektívniť rozpoznávanie hlasu, čo je hlavný spôsob, akým v súčasnosti komunikujeme s asistentmi s umelou inteligenciou. Vďaka efektívnejšiemu čipu by bolo možné ušetriť 90 – 99 % energie v porovnaní so súčasným používaním týchto funkcií.

Android Wear 2.0 2

Finta je v tom, že čip sa nesnaží hneď zapojiť do rozoznávania hlasu neurónové siete a náročné softvérové aplikácie. Jedinou úlohou čipu je zistiť, kedy niekto rozpráva a následne aktivovať hlavný mobilný čip. Vďaka tomu bude práca s inteligentnými asistentmi oveľa jednoduchšia.

Najlepšie na tom je, že tento čip by bol v súčasnosti skutočne veľmi využiteľný. Inteligentní asistenti sa totiž dostávajú práve na zariadenia, s ktorými komunikujeme aj hlasom, ako sú inteligentné hodinky či reproduktory. Uvidíme, či a kedy sa podarí tento čip dostať do reálnej výroby, no v prípade úspechu by to možno znamenalo výrazné zlepšenie životnosti batérie týchto zariadení.

Zdroj: MIT via Android Authority

15.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+