MojAndroid

Platforma Android Wear bola predstavená v roku 2014. Odvtedy prešla iba minimálnym vývojom, za čo môže aj chabý záujem používateľov. Teraz ale Google vydal aktualizáciu na Android Wear 2.0, ktorá všetko mení a výrazne oživuje celú platformu.

Podľa Google ide o najväčší update v histórii platformy a noviniek je veru poriadne veľa. Google sa prispôsobil tomu, že používatelia najviac využívajú funkcie týkajúce sa ciferníkov, notifikácií a športovania.

Nové ciferníky sú skutočne zaujímavé a ešte praktickejšie ako doteraz. K dispozícii je aj v súčasnosti obrovské množstvo rôznych ciferníkov, no väčšinou si musíte vybrať medzi dizajnom a funkčnosťou. V novej verzii budete môcť do kompatibilných ciferníkov pridávať vlastné ikony s informáciami a skratkami z akejkoľvek ďalšej aplikácie.

Vďaka tomu budete mať pekne vyzerajúce pozadie hodiniek a zároveň bude také užitočné, ako si ho spravíte. Okrem toho môžete vybrať iné widgety a skratky pre pozadia na hodinkách pre jednotlivé časti dňa alebo jednotlivé aktivity. Pri večernom behu tak budete vidieť iné informácie ako počas dňa v práci.

Google sa tiež zameral na zjednodušenie navigácie v systéme. Na miniatúrnych displejoch je jednoduchosť ovládania skutočne dôležitá, a tak Google zjednodušil prístup k najpoužívanejším funkciám. Napríklad potiahnutím po displeji smerom nadol sa zobrazia najdôležitejšie nastavenia podobne, ako rýchle nastavenia v notifikačnej lište v tradičnom Androide.

Android Wear 2.0 3

Pribudla aj možnosť pripnúť obľúbené aplikácie na vrch zoznamu, a tak ich nájdete rýchlejšie. Zmenené boli aj notifikácie, a to výrazne. Lepšie využívajú priestor na displeji, sú označené farbou podľa aplikácie a kontextu a sú tak oveľa praktickejšie. Zobrazujú sa iba keď zdvihnete ruku s hodinkami a podržíte ju, inak sa vždy zobrazuje pozadie na hodinkách.

Odpovedať na upozornenia je tiež oveľa jednoduchšie – stačí naň kliknúť. K dispozícii je aj funkcia Smart Reply, ktorá sa na základe aplikácie pokúsi dopredu navrhnúť, ako by mala vaša odpoveď vyzerať.

Android_Wear_20_Watch_Face

Premiéru na hodinkách zažíva aj Google Assistant, ktorý vám bude pomáhať vo vyhľadávaní informácií a v niektorých ďalších úkonoch.

Pribudli aj nové fitness funkcie. K dispozícii je predinštalovaná aplikácia Fit, no ponúka oveľa viac ako doteraz. Jednoducho môžete prezerať spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť či posledné merania srdcového tepu. Systém sleduje vašu aktivitu počas celého dňa, ponúka vám nové ciele, ktoré si môžete nastaviť a aj vám zagratuluje, keď sa vám ich podarí dosiahnuť.

Android Wear 2.0 2

Android Wear 2.0 tiež lepšie zvládne sledovanie vnútorných športových aktivít, ako napríklad spinning či veslovanie. Poteší aj počítadlo opakovaní cvikov a aj rozoznávanie aktivít ako kliky či zhyby.

Android Wear 2.0 1

Ak majú vaše hodinky pripojenie k mobilnému internetu, môžete využívať možnosť streamovania hudby. V základnom nastavení to pôjde cez Hudbu Google Play, no už čoskoro by mala pribudnúť podpora pre Spotify.

Ak majú vaše hodinky NFC, môžete sa tešiť aj na Android Pay, teda aspoň v tých oblastiach, kde už služba funguje.

LGWatchStyleSport.width-2000

No a na záver, spolu s novým systémom boli predstavené aj nové hodinky od LG. LG Watch Style sú jednoduché hodinky s Androidom Wear 2.0, okrúhlym dizajnom a cenou 249 USD. Ponúkajú 1,2″ P-OLED displej a štandardnú výbavu. LG Watch Sport sú drahšie, stoja 349 USD, majú 1,38″ P-OLED displej. Potešia pripojením k LTE, GPS aj NFC a nechýba im ani skener srdcového tepu.

Novinky od LG budú mať predinštalovaný systém Android Wear 2.0 a dostupné budú o niekoľko dní. Aktuálne hodinky dostanú nový Android Wear už v najbližších týždňoch, pričom tejto téme sa na našom webe ešte budeme venovať.

Zdroj: Google, engadget

8.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+