MojAndroid

Spoločnosť Microsoft začala pre konkurenčnú platformu Android postupne sprístupňovať niektoré svoje produkty. V obchode Play ich už nájdeme niekoľko a najnovším prírastkom medzi aplikácie od Microsoftu je prekladač Microsoft Translator.

Ide o plnohodnotného konkurenta pre Google Translate, ktorý ponúka preklad v 50 jazykoch. Medzi nimi nájdeme aj slovenčinu, vďaka čomu môžete túto aplikáciu využívať pri cestách do zahraničia aj vy. Aplikácia je dostupná pre smartfóny, no poteší aj integrovaná podpora pre Android Wear. Vďaka tomu môžete jednoducho na svojich inteligentných hodinkách prekladať frázy medzi ľubovoľnými jazykmi. Poteší aj zaujímavá možnosť pripnúť si najčastejšie používané frázy, vďaka čomu sa viete dopredu pripraviť na situáciu, ktorej budete pravdepodobne čeliť v krajine, kde budete potrebovať cudzí jazyk.

microsoft-translator-1 microsoft-translator-2 microsoft-translator-3

Aplikácia je veľmi dobre prispôsobená pre prostredie smartfónu a hodiniek. Niektoré pokročilé funkcie je možné vykonávať iba na smartfóne, no k základnému prekladaniu fráz vám pomôžu aj vaše inteligentné hodinky so systémom Android Wear. Medzi podporovanými jazykmi nájdete európske, ale aj množstvo ázijských jazykov, vďaka čomu je aplikácia vhodná najmä pri expedíciách do vzdialenejšieho zahraničia. Nemusíte sa ani trápiť so zložitou výslovnosťou – vy môžete aplikácii zadať frázu v jazyku, ktorý ovládate a aplikácia sa postará aj o to, aby frázu správne vyslovila v cudzom jazyku. Ak máte záujem, prekladač od Microsoftu môžete vyskúšať úplne zadarmo aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

Verzia: 3.2.254b
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.254b
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phandroid

7.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+