MojAndroid

Prvé dve generácie skladacích smartfónov Microsoft Surface Duo využívali dvojicu displejov a to napriek tomu, že na trhu už dávno boli konkurenčné modely s ohybnými displejmi. Možno aj kvôli ich nízkym predajom teraz podľa portálu GSMArena spoločnosť Microsoft mení stratégiu. Nová generácia Microsoft Surface Duo 3 by totiž mala využívať ohybný displej.

Microsoft sa poučil z chýb predošlých generácií

Minulá generácia oproti konkurencii s ohybnými displejmi zaostávala vo viacerých smeroch. Jej dva AMOLED displeje sa síce po otvorení zariadenia spojili do veľkého 8-palcového AMOLED displeja, ale medzi displejmi bola malá medzera. Zariadenie navyše nemalo externý displej a kvôli veľkým rozmerom v zatvorenom stave nebolo práve pohodlným smartfónom pre telefonovanie. Smartfónu chýbalo aj množstvo ďalších vecí.

Microsoft Surface Duo displeje
Microsoft Surface Duo | Zdroj: Microsoft.com

Surface Duo 3 by mal mať podľa najnovších informácií ohybný vnútorný displej a plochý vonkajší displej. Konštrukcia má byť podobná smartfónom vivo X Fold+ a Honor Magic Vs. Surface Duo 3 tak už nebude mať 360-stupňový pánt, ale 180-stupňový, tak ako to má väčšina ostatných skladacích smartfónov.

vivo x fold+
Nová generácia Surface Duo bude mať podobný tvar ako vivo X Fold+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novinkou má byť aj bezdrôtové nabíjanie a ďalšie nemenované vylepšenia. Zariadenie je už údajne vo vývoji dlhšiu dobu a pôvodne malo prísť na trh na konci minulého roka. Pôvodne malo využívať dvojicu plochých displejov, ktoré využívali predošlé generácie. Kvôli prehodnoteniu stratégie a zmene za ohybný displej sa jeho uvedenie odloží. Je možná aj zmena názvu, pretože značenie Duo odkazovalo práve na dva displeje.

Microsoft pracuje aj na vlastnom ekosystéme medzi Androidom a Windows

Zdroje, ktoré toto všetko odhaľujú, tiež tvrdia, že Microsoft chce svoju budúcu ponuku Android zariadení viac odlíšiť od svojich konkurentov. Pracuje hlavne na ekosystéme medzi Androidmi a počítačmi so systémom Windows. Spoločnosť zároveň skúma aj iné typy konštrukcie, ktoré by mohla v budúcnosti predstaviť.

Náš tip
Onedlho tu máme smartfón s 240 W nabíjaním. Z 0 na 100 % to zvládne za menej ako 10 minút
12.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+