MojAndroid

Spoločnosť Microsoft minulý rok prekvapila skladacím  smartfónom, ktorý šiel svojím skladacím mechanizmom proti trendu ohybných displejov. Podľa portálu GSMArena sa teraz v benchmarku Geekbench objavil jeho nástupca Microsoft Surface Duo 2 s čipsetom Qualcomm Snapdragon 888.

Nová generácia by mala mať rovnaký skladací mechanizmus ako neúspešný predchodca

Microsoft Surface Duo sa minulý rok od konkurenčných skladacích smartfónov asi nemohol viac líšiť. Nemal totiž ohybný displej, ktorý je pre túto triedu smartfónov v súčasnosti bežným. Namiesto neho využíval dva 5,6-palcové AMOLED displeje, ktoré sa po otvorení zariadenia spojili do veľkého 8,1-palcového AMOLED displeja. Toto spojenie nebolo samozrejme jednoliate a medzi displejmi bola malá medzera.

Zariadenie navyše nemalo externý displej a kvôli veľkým rozmerom v zatvorenom stave nebolo práve pohodlným smartfónom pre telefonovanie. Aj ďalšie negatívne faktoy, ako bol absentujúci zadný fotoaparát a starší hardvér, mali podiel na tom, že sa Surface Duo na trhu nestretol s úspechom. Ako bude vyzerať jeho nástupca, nám teraz ukazujú uniknuté fotografie a vďaka benchmarku Geekbench už poznáme aj jeho čipset.

Vďaka Snapdragonu 888 nebude chýbať ani podpora 5G

Microsoft Surface Duo 2 by mal využívať tohtoročný 5 nm čipset Qualcomm Snapdragon 888, ktorý má väčšina súčasných vlajkových lodí. Nezopakuje sa tak situácia z minulého roku, keď jeho predchodca prišiel na trh s rok starým čipsetom. Samozrejme len v prípade, že príde na trh ešte tento rok. Surface Duo 2 by mal mať podľa benchmarku ešte 8 GB RAM a systém Android 11.

Microsoft Surface Duo 2 v benchmarku Geekbench | Foto: GSMArena.com

V jednojadrovom teste sa mu podarilo získať 1091 bodov. Vo viacjadrovom dosiahol rovnako výborný výsledok  3517 bodov. To je viac než získal Samsung Galaxy Z Fold3 5G v teste portálu GSMArena. Jeho výsledok bol totiž 979 bodov v jednojadrovom teste a 3441 bodov vo viacjadrovom teste. Vďaka novému čipsetu by Surface Duo 2 konečne nemala chýbať ani podpora 5G.

Náš tip
Xiaomi prináša MIUI 12.5 Enhanced pre deväť ďalších smartfónov

 

28.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+