MojAndroid

Nový školský rok je už za dverami a na svojich školopovinných užívateľov myslí aj Microsoft. Ten pridal v najnovšej aktualizácii pre aplikáciu OneNote optimalizované prostredie pre tablety rovnako, ako podporu písania poznámok rukou.

Aplikácia OneNote je v obchode Play dostupná už dlhú dobu a patrí medzi populárne riešenia zaznamenávania poznámok. Obľubujú ju najmä užívatelia ďalších produktov od Microsoftu, keďže vďaka tejto službe môžu mať svoje poznámky k dispozícii na takmer akomkoľvek mobilnom zariadení. V najnovšej aktualizácii prináša novinka dve veľmi dôležité zmeny. Prvou novinkou je prostredie aplikácie, ktoré bolo optimalizované pre tablety. Tomu zodpovedá aj lepšie zobrazenie ovládacích prvkov, vďaka čomu je ovládanie aplikácie na zariadeniach s väčšou obrazovkou oveľa pohodlnejšie. Druhou veľkou zmenou je podpora písania poznámok rukou, čo opäť ocenia najmä  majitelia zariadení s väčšou obrazovkou.

one-note-1 one-note-2

Nová verzia aplikácie prichádza práve včas pred začiatkom nového školského roka. V niektorých častiach sveta začínajú študenti chodiť do školy už v týchto dňoch, zatiaľ čo slovenských žiakov a študentov to čaká v najbližších týždňoch. Používanie mobilných zariadení v školách a na univerzitách je stále rozšírenejšie a kvalitná aplikácia na poznámky určite patrí do výbavy každého moderného študenta. Aplikácia OneNote veľmi dobre spolupracuje aj s rôznymi stylusmi, pričom spôsobu zadávania textu a obrázkov je prispôsobené aj ovládanie aplikácie. Ak píšete poznámky rukou, oddaľovanie a približovanie uskutočňujete gestom dvomi prstami. Ak si zapisujete poznámky stylusom, na ovládanie aplikácie vám bude stačiť jeden prst.

Screenshot_2014-08-20-10-00-28

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google Play via engadget

20.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+