MojAndroid

Nástroj strojového učenia s prvkami AI ChatGPT od spoločnosti OpenAI sa stál tento rok revolúciou v IT a americký gigant Microsoft ho už dokonca integruje do svojich služieb. Pod označením Bing Chat AI ho už integroval do vyhľadávača Bing a komunikačnej aplikácie Skype. Podľa portálu AndroidPolice teraz Microsoft oznámil, že sa tak stane aj v prípade jeho klávesnice SwiftKey.

Novinka je už k dispozícii v beta verzii klávesnice

Novinku oznámil Pedram Rezaei, CTO spoločnosti Microsoft pre mobilné zariadenia a obchod, na službe Twitter. Vo svojom príspevku odhalil, že spoločnosť už pridala funkciu Bing Chat AI do beta verzie aplikácie SwiftKey. Používatelia s prístupom k programu Microsoft SwiftKey Beta pre systém Android si teraz môžu vyskúšať chatbota klepnutím na ikonu Bing v ľavom rohu panela s nástrojmi v aplikácii.

Ako funguje ChatGPT v klávesnici Microsoft Swifkey?

Po kliknutí si môžete vybrať z troch štýlov konverzácií. Následne sa zobrazia tri karty pre možnosti Hľadať, Tón a Rozhovor. Predvolená karta je Hľadať (Bing Search), ktorá bola integrovaná do aplikácie klávesnice už v roku 2018, aby umožnila vyhľadávať na webe bez toho, aby ste museli otvárať inú aplikáciu. Používatelia by tiež mali mať možnosť vybrať si  formu vety na základe konkrétnych scenárov.

Keď kliknete na kartu Tón, tak môžete zadať ľubovoľnú frázu alebo vetu do textového poľa priamo nad klávesmi a preformulovať tento text do rôznych tónov. Stačí kliknúť na tlačidlo so šípkou v pravom rohu a aplikácia vygeneruje rôzne štýly vety, ktorú ste vytvorili. K dispozícii sú štyri tóny, a to „Profesionálny“, „Neformálny“, „Zdvorilý“ a „Sociálny príspevok“.

Poslednou možnosťou je karta Rozhovor, ktorá ponúka možnosti podobné konverzácii s chatbotom v aplikácii Bing. Uvíta vás rovnaká úvodná obrazovka, na ktorej si môžete nastaviť štýl konverzácie predtým, ako sa funkcie Bing Chat na čokoľvek spýtate. Následne zadáte otázku do vyhľadávača a ten vám vráti podrobnú a aktuálnu odpoveď, doplenú citáciami z relevantných stránok uvedených pod odpoveďou.

Microsoft SwiftKey Beta
Microsoft SwiftKey Beta
Developer: SwiftKey
Price: Free
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
  • Microsoft SwiftKey Beta Screenshot
Náš tip
Tablety Samsung Galaxy Tab S9 sa objavili v benchmarku. Aký ponúknu výkon?
8.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+