MojAndroid

Očakáva sa, že už v druhej polovici tohto roku uvedie spoločnosť Samsung nové prémiové tablety série Samsung Galaxy Tab S9. Podľa portálu PhoneArena sa teraz objavili v benchmarku GeekBench. A to vrátane verzie tabletu, ktorý bude mať označenie FE (Fan Edition).

Výkonom prekonajú tablety Samsung Galaxy Tab S9 aj sériu vlajkových smartfónov Galaxy S23

Nové tablety uvedie Samsung na trh v druhej polovici roka spolu so skladacími smartfónmi Samsung Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Celkovo by sme mali dočkať trojice Samsung Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+, Galaxy Tab S9 Ultra a dokonca aj Samsungu Galaxy Tab S9 FE. Očakáva sa, že nové tablety prinesú lepší výkon, vylepšený softvér a odolnejšie telo s certifikáciou IP68 (minimálne v prípade modelu Galaxy Tab S9 Ultra).

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
Predošlá generácia Samsung Galaxy Tab S8 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Niektoré z modelov sa teraz objavili v bechmarku GeekBench, ktorý ukázal ich výkon a zároveň potvrdil ich čipsety. Hlavná trojica tabletov série Galaxy Tab S9 bude využívať čipset Qualcomm Snapdragon Gen 2, ktorý využíva aj séria vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S23. Základný model Galaxy Tab S9 (s modelovým označením SM-X716B) dosiahol v benchmarku 1928 bodov v jednojadrovom teste a 4727 bodov vo viacjadrovom teste.

Tento výsledok je o niečo lepší než v prípade smartfónu Samsung Galaxy S23. Modelu Galaxy Tab S9 Ultra (s modelovým označením SM-X916B) sa v benchmarku darilo ešte lepšie. Jeho výsledok bol 2006 bodov v jednojadrovom teste a 5326 bodov vo viacjadrovom teste. Tým výrazne prekonal aj skóre najdrahšieho smartfónu od Samsungu na trhu – Galaxy S23 Ultra.

Galax Tab S9 FE využije dva typy čipsetov

Najzaujímavejšie ale je, že sa v benchmarku objavila aj lacnejšia verzia týchto tabletov s označením Galaxy Tab S9 FE. Jej modelové označenie je SM-X516B. Výsledok bol 991 bodov v jednojadrovom teste a 2410 bodov vo viacjadrovom teste. Tablet by mal využívať čipset Qualcomm Snapdragon 750 vo verzii s podporou 5G a čipset Qualcomm Snapdragon 778 vo Wi-Fi verzii.

Samsung Galaxy S9 FE
V benchmarku sa objavil aj Samsung Galaxy S9 FE | Zdroj: PhoneArena.com
Náš tip
Google pracuje na funkcii, ktorá umožní nájsť vypnutý smartfón
7.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+