MojAndroid

Microsoft Defender poznajú používatelia smartfónov ako bezpečnostný nástroj proti malvéru v desktopovom systéme Windows. Podľa portálu XDA-developers teraz prichádza aj na Android v preview verzii.

Preview verzia je zatiaľ dostupná len v USA

Microsoft totiž tento týždeň vydal preview verziu aplikácie Microsoft Defender pre zariadenia so systémom Windows a prvýkrát aj Android. V súčasnosti je aplikácia k dispozícii iba v USA, ale pravdepodobne bude po lepšom otestovaní uvoľnená aj do ďalších regiónov. Už predtým bola aplikácia pre Android sprístupnená podnikovým používateľom v rámci balíka Microsoft Defender ATP.

Microsoft Defender pre Windows | Zdroj: XDA-developers.com

Nová preview verzia programu Microsoft Defender umožňuje spravovať zabezpečenie nielen pre vaše aktuálne zariadenie, ale aj pre všetky ďalšie zariadenia pripojené k vášmu Microsoft účtu. Na domovskej stránke môžete vďaka nej vidieť súhrn stavu vašej ochrany na všetkých vašich zariadeniach. Jedným kliknutím potom zobrazíte ďalšie informácie o stave každého zariadenia.

Následne môžete vidieť počet aplikácií a odkazov (v systéme Android) alebo súborov (v systéme Windows), ktoré aplikácia otestovala za posledných 24 hodín. V systéme Windows tiež vidíte svoje aktuálne nastavenia pre ochranu pred vírusmi a hrozbami, ochranu pred ransomvérom a ďalšie. Môžete si samozrejme zobraziť aj históriu zabezpečenia, ak chcete skontrolovať minulé hrozby staršie ako 24 hodín.

Aká je funkcia Microsoft Defender v systéme Android?

V systéme Android je podľa portálu XDA-developers užitočnosť antivírusovej aplikácie zatiaľ otázna. Môže vám však prezradiť, či ste nainštalovali potenciálne škodlivú aplikáciu. Výhodou je tiež možnosť zistiť stav zabezpečenia všetkých vašich zariadení z jedného miesta. Je to užitočné v prípade, ak zdieľate svoj počítač s niekým iným, takže v smartfóne môžete vidieť, či iný používateľ nenainštaloval alebo nestiahol do PC malvér.

Nová preview verzia Microsoft Defender pre Windows je na stiahnutie v obchode Microsoft Store a pre Android v obchode Google Play. Bohužiaľ zatiaľ len pre používateľov v USA. Aplikáciu pre Windows si síce nainštaluje aj v regiónoch mimo USA, ale zatiaľ vám nedovolí  prihlásiť sa do vášho Microsoft účtu.

Náš tip
LumaFusion: Najlepší video editor pre iPadOS príde aj na Android
12.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+