MojAndroid

Konkurenčná platforma iOS sa teší viacerým exkluzívnym aplikáciám, ktoré nie sú dostupné pre systém Android. V prípade populárneho video editora LumaFusion pre tablety Apple iPad to už podľa portálu XDA-developers dlho platiť nebude.

Vydanie LumaFusion pre Android potvrdil Samsung pri predstavení tabletov GalaxyTab S8

V októbri vývojári video editora LumFusion prezradili, že pracujú na verziách svojej aplikácie pre systémy Android a Chrome OS. Dodali, že o podrobnostiach sa podelia v nasledujúcich mesiacoch, ale neprezradili konkrétny časový plán vydania. O detaily sa teraz prekvapivo podelila spoločnosť Samsung na svojom podujatí Galaxy Unpacked, kde predstavila svoje najnovšie vlajkové lode Galaxy S22 a tablety Galaxy Tab 8.

Samsung Galaxy Tab S8
Samsung Galaxy Tab S8 – všetky modely | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Oficiálna tlačová správa pre sériu tabletov Galaxy Tab S8 totiž obsahuje niekoľko drobností o verzii video editora LumaFusion pre Android.  Juhokórejský gigant v nej uvádza, že pomocou nástrojov LumaFusion budú môcť používatelia tabletov Galaxy Tab S8 upravovať 4K videá . Drobné písmo v správe ďalej prezrádza, že verzia LumaFusion pre Android bude dostupná v obchode Galaxy Store už v prvej polovici tohto roka.

Ďalšou informáciou je, že aplikácia bude fungovať iba na zariadeniach so systémom Android 11 alebo vyšším. Očakáva sa tiež, že používatelia si budú musieť túto aplikáciu z Galaxy Store zakúpiť, keďže aplikácia pre iOS je tiež platená. Vývojári na svojom Twitter účte zároveň potvrdili, že aplikácia bude dostupná aj v obchode Google Play.

Predpokladá sa tiež, že LumaFusion pre Chrome OS bude vydaná spolu s verziou pre Android v prvej polovici tohto roka. Už dnes môžete vyplnením formulára požiadať o testovanie beta verzie aplikácie pre Android alebo Chrome OS. Prípadne si môžete nastaviť upozornenie, ktoré vás včas upozorní na vydanie LumaFusion pre Android a Chrome OS.

Náš tip
Jednoduchá zmena od Google zlepšila ochranu účtov o polovicu

 

12.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+