MojAndroid

Masívne hackerské útoky na veľké internetové a softvérové spoločnosti nie sú ničím neobvyklým. Podľa portálu TheVerge nedávno americký gigant Microsoft dokonca čelil najväčšiemu DDoS útoku vo svojej histórií. A to úspešne.

DDoS útok na servery Microsoft Azure bol druhý najväčší v histórii

Útok sa odohral v auguste a cielil na európskych zákazníkov cloudových služieb Microsoft Azure. Hackeri skúsili počas DDoS útoku preťažiť servery pomocou viacerých impulzov v krátkych intervaloch. Najväčší bol hneď prvý a mal hodnotu 2,4 Tbps. To je o 140 % viac než počas predošlého najväčšieho útoku na servery Microsoftu z roku 2020.

Foto: TheVerge.com

Útok trval 10 minúť okolo pol tretej poobede. Útoky boli vedené z viac ako 70 tisíc zdrojov Ázijsko-pacifického regiónu vrátane Malajzie, Vietnamu, Taiwanu, Japonska a Číny  Dobrou správou je, že servery Azure boli schopné zostať online počas celého útoku, a to vďaka svojej schopnosti absorbovať desiatky terabitových DDoS útokov za sekundu.

Podobné útoky sa samozrejme nevyhýbajú ani konkurencii Microsoftu. V minulom roku čelila DDoS útoku spoločnosť Amazon a to až o hodnote 2,3 Tbps. Americký internetový gigant Google zaži veľký DDoS útok v roku 2017 a to až o hodnote dosahujúcej 2,54 Tbps, čo je zatiaľ historicky najmasívnejší zaznamenaný DDoS útok.

Náš tip
Nakupovanie z Číny bude výhodnejšie. AliExpress otvára v Poľsku logistické centrum
15.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+