MojAndroid

Bezpečnosť na internete je v dnešnej dobe veľmi dôležitým aspektom, na ktorý sa zameriava čoraz viac spoločností. Meta v posledných mesiacoch pridala niekoľko funkcií pre mladistvých, ktoré sa týkali bezpečnosti na sociálnych sieťach. Počas víkendu americký gigant zverejnil ďalšiu funkciu na ochranu pred nevhodným obsahom. Bližšie informácie boli zverejnené na oficiálnej stránke Meta.

Nová funkcia na ochranu mladistvých od spoločnosti Meta

Na sociálnej sieti Instagram sa rozšíril počet podvodov s nudistickým obsahom. Podvodníci žiadajú mladistvých, aby im zaslali svoje nahé fotky a následne ich vydierajú tým, že ich zverejnia na internete a rozpošlú všetkým sledovaným používateľom. Aj preto sa spoločnosť Meta rozhodla pridať nový nástroj, ktorý používateľa upozorní na nahotu v príspevkoch a fotografiách.

Instagram upozornenie - Meta
Upozornenie na nevhodný obsah | Zdroj: Meta.com

Častokrát sa totiž podvodníci snažia ovplyvniť nič netušiacich používateľov poslaním nahej fotky stiahnutej z internetu. Nový filter by mal automaticky upozorniť používateľa na nežiadúci obsah obrázka. Táto funkcia bude automaticky spustená na profiloch všetkých mladistvých pod 18 rokov. Ostatní používatelia si budú môcť funkciu zapnúť manuálne v nastaveniach profilu.

Novinka funguje podobne, ako upozornenie pred zobrazením citlivého obsahu, ktorý sa často vyskytuje v sekcii Reels. Ak vám niekto pošle do DMs obrázok, ktorý obsahuje nahotu, pred jeho otvorením sa zobrazí okno s upozornením na nevhodný obsah.

Instagram bezpečnostná správa - Meta
Bezpečnostná správa | Zdroj: Meta.com

Vďaka upozorneniu si môže používateľ stále rozmyslieť, či chce naozaj zobraziť obsah fotografie. Ešte pred odstránením upozornenia sa zobrazí ďalšie okno s možnosťou na zablokovanie daného profilu. Mladistvý si dokonca môže otvoriť aj sekciu s bezpečnostnými radami, ktoré mu navrhnú niekoľko spôsobov na vyriešenie takéhoto problému. Spoločnosť pridala aj nový druh upozornenia. Toto upozornenie sa zobrazí pri používateľoch, ktorí už boli zablokovaní kvôli rozposielaniu nevhodného obsahu. Aj vďaka takýmto maličkostiam dokážu vývojári zabrániť veľkému množstvu podvodov.

Náš tip
Ktorý smartfón má najjasnejší displej na svete? Výsledok vás prekvapí

15.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+