MojAndroid

One UI 6.1 prichádza v poslednej dobe aj na staršie zariadenia spoločnosti Samsung, čo znamená príchod nových funkcií pre širšiu škálu obyvateľstva. Doteraz si najnovšie funkcie užívali len majitelia najnovších smartfónov série Galaxy S24. Mnohí z nich sa tak tešia z novej funkcie, ktorá umožní pridanie špeciálnej skratky na zamknutú obrazovku, informuje SamMobile.

Na zamknutú obrazovku si totiž po novom môžete pridať skratku pre otvorenie fotoaparátu Instagramu. Ak si hovoríte, že zbytočná funkcia, opak môže byť pravdou. Nová séria Galaxy S24 totiž priniesla funkciu Super HDR, ktorá umožňuje pridávanie fotografií a videí v najvyššej kvalite na sociálne siete ako Instagram.

Kvalitné príspevky tak už nie sú výhradou iPhonov, ako tomu bolo pár rokov dozadu, no aj používatelia Androidu vedia pridávať vysokokvalitné príspevky. Dokonca už aj kvalitnejšie, ako konkurenčné zariadenia Apple. Ak teda chcete teraz zachytiť špeciálny moment, máte na výber, či ho chcete uchovať len pre seba v galérii a vyberiete si klasickú aplikáciu fotoaparátu, alebo sa chcete o moment podeliť s vašimi sledovateľmi a nahráte ho rovno cez skratku do aplikácie Instagramu. Hovorí sa aj rovnakej možnosti pre Snapchat, no zatiaľ ešte neprichádza.

Ako si túto funkciu nastaviť

 1. Vezmite si do ruky vaše zariadenie
 2. Podržte prst na voľnom mieste zamknutej obrazovky
 3. Ak je potrebné, zadajte heslo alebo iným spôsobom zariadenie odomknite
 4. Vyberte si ikonku v pravom alebo ľavom dolnom rohu, ktorú chcete nahradiť
 5. Otvorí sa vám ponuka aplikácií, kde nájdete hneď vedľa aplikácie Instagram aj možnosť Instagram Camera
 6. Veselo používajte túto skratku

V redakcii sme túto možnosť vyskúšali aj na zariadení Samsung Galaxy Fold5, na ktorý ešte len pred pár dňami pristála aktualizácia na One UI 6.1. Skratka funguje bez problémov a veríme, že rovnako je tomu aj pri ostatných modeloch s touto verziou nadstavby. Neskôr možno privítame aj spomínanú skratku pre Snapchat, no nasledovať môžu aj iné aplikácie.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot

Náš tip
Prémiový tablet Xiaomi Pad 6S Pro prichádza na Slovensko. Cenou poráža konkurenciu

3.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+