MojAndroid

V predchádzajúcich verziách systému Android Google spravil zopár väčších zmien v okne na zdieľanie. Ak neviete, o aké okno ide, tak je to presne to okno, ktoré sa vám zjaví napríklad keď kliknete na ikonku “Zdieľať” na YouTube videu. Google však potvrdil, že toto okno prejde ďalšími, výraznými zmenami, a zdieľanie bude omnoho rýchlejšie a jednoduchšie.

Zrenovované a rýchlejšie

Inžinier Dave Burke na svojom oficiálnom Twitteri potvrdil, že menu na zdieľanie v Androide prejde redizajnom, ktorý zariadi maximálnu plynulosť a rýchlejšie otváranie. Údajne sa jedná o dosť náročnú prácu, a zamestnanci Google už pilne pracujú na aktualizácii tohto okna. Očakávame, že túto mnohými používateľmi denne používanú súčasť Androidu uvidíme už v beta verziách Androidu Q. Nebolo to však tak dávno, čo bol Android Pie oficiálne predstavený. Nuž, stále sa nenachádza na veľkom množstve zariadení, ale mnohí výrobcovia už potvrdili modely, ktoré aktualizáciu dostanú. Otázkou však ostáva, kedy sa tak stane? Rýchlosť aktualizácií bola večný problém výrobcov Android smartfónov, a sme zvedaví, ako to vyrieši údajne jeden z najprelomovejších projektov moderných smartfónov s názvom Treble, ktorý je implementovaný v samotnom jadre Androidu 8.0 Oreo a vyššieho.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Sony: Toto sú dôvody, prečo na Android aktualizácie čakáme tak dlho | INFOGRAFIKA
Náš tip
Google chce optimalizovať Android P pre zariadenia s výrezom v displeji
Náš tip
Poco F1 dostane Android Pie a v budúcnosti aj Android Q
12.11.2018
Zdroj: 9to5google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+