MojAndroid

S programom Android P Developer Preview 5, ktorý sa začal minulý týždeň pravdepodobne očakávame, že ďalšia verzia Androidu s oficiálne predstaví už čoskoro. Spoločnosť Google sa chce uistiť, že aplikácie, ktoré sú spustené v systéme Android P, sú optimalizované tak, aby sa mohli zobrazovať na každom hardvéri. A to vrátane neslávneho výrezu v displeji. Výrobcovia si obľúbili používať výrezy, ak sa jedná o telefón s veľmi veľkým pomerom displeja k prednej strane telefónu.

Náš tip
Google vydal pravdepodobne poslednú BETA verziu systému Android P pre Pixely
Náš tip
Action Launcher prináša skvelé novinky z Androidu P

Nové smartfóny bude dobre aktualizovať na Android P

Google podrobnejšie odkázal výrobcom smartfónov (platí pre tých, ktorí súčasne používajú výrez v displeji na svojich modeloch), aby tieto zariadenia pri najlepšom aktualizovali na nadchádzajúci Android P, ktorý bude oficiálne túto kontroverznú súčasť moderných smartfónov podporovať. Nuž, je to aj na vývojárovi samotnej aplikácie, ktorý musí s výrezmi počítať a tak aj aplikáciu optimalizovať.

Vlajkový Huawei P20 takisto obsahuje výrez v displeji.

Taktiež stojí za zmienku spomenúť, že aplikácie, ktoré nepodporujú nový, moderný pomer strán 18:9, musia nutne dostať aktualizáciu. Počet zariadení s týmto pomerom strán narastá a nebude príjemné, ak sa vám aplikácia nebude kvôli optimalizácii na 16:9 zobrazovať správne.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+