MojAndroid

Väčšina našich čitateľov nie sú fanúšikmi produktov Apple a namiesto toho využívajú na ich zariadeniach a počítačoch radšej operačné systémy Android, Linux alebo Windows. Existuje však veľa čitateľov, ktorí síce používajú Android smartfóny a tablety, no ich primárny pracovný stroj je Mac. Práve pre týchto používateľov si predstavíme aplikáciu Media control for mac od XDA developera, ktorý vystupuje pod prezývkou mushrom.

ovladanie macu android telefonom

Hlavnou funkciou tejto aplikácie je poskytnúť používateľovi vzdialené ovládanie médií na Mac-u pomocou zariadenia so systémom Android. Po prvom spustení vám aplikácia ukáže nastavenia, ktoré je potrebné vykonať aby aplikácia mohla pristupovať k vášmu Mac-u. Konkrétne sa jedná o povolenie vzdialeného prístupu pomocou SSH, ktoré je prítomné v nastaveniach zdieľania. Potom už len zadáte prihlasovacie údaje a IP adresu vášho Apple počítača. Aplikácia v súčastnosti podporuje základné ovládanie programov VLC, iTunes, iPhoto, Spotify, Quicktime a MPplayerX. Okrem toho ponúkne aj prístup k nastaveniam systému ako ovládanie hlasitosti, jasu, uspanie a vypnutie zariadenia.

Aktualizácia: Pôvodný článok bol publikovaný 4.marca 2013 

Aplikácia bola pôvodne dostupná len prostredníctvom XDA fóra, no nedávno sa objavila aj v obchode Google Play, odkiaľ si ju môžete stiahnuť kliknutím na nižšie uvedený widget.

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Autor zverejnil aj krátke video z používania aplikácie:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+