MojAndroid

Marylandská univerzita spustí v budúcom mesiaci kurz programovania Android aplikácií, na ktorý sa uchádzači o základné vzdelanie pre tvorbu aplikácií pre smartfóny a tablety so systémom od Googlu môžu prihlásiť bezplatne. Kurz trvá celkom osem týždňov a je určený pre začiatočníkov, od ktorých sa nepredpokladá, že v minulosti študovali vývoj mobilných aplikácií. Očakávajú sa však skúsenosti s programovaním v jazyku JAVA. Je to skvelá príležitosť pre ľudí, ktorí ovládajú anglický jazyk a hľadajú dobrý zdroj informácií, ktorý by ich pomohol naštartovať s programovaním pre Android.

Slide1

Aby ste mohli navštíviť tento online kurz, budete samozrejme potrebovať pripojenie do Internetu, počítač a dostatok času. Nie je nutné vlastniť Android zariadenie, nakoľko všetky cvičenia budú môcť študenti spustiť prostredníctvom emulátora Androidu. Každá lekcia bude poskladaná z video prezentácií a cvičení, ktoré pomôžu študentom v precvičovaní programovania. Na konci bude zadaný finálny projekt, pričom po jeho splnení môžete získať vyhlásenie o absolvovaní, podpísané inštruktorom kurzu.

Odkaz na avizovaný kurz -> COURSERA

Zdroj: androidauthority

28.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+