MojAndroid

Mark Zuckerberg na svojom Facebook účte oficiálne vyhlásil, že chce vytvoriť inteligentného asistenta pre svoju domácnosť, akého mal vo filme Iron Man Tony Stark. Ide o jednu z vecí, ktorej sa chce venovať tento rok a pokladá ju za jedno zo svojich predsavzatí. V uplynulom roku si ako predsavzatia dal prečítanie dvoch kníh mesačne, stretnutie nového človeka každý jeden deň a naučiť sa pekinskú čínštinu. Jeho plánom je postupne získavať nové vedomosti, ktoré bude robiť ako extra prácu popri Facebooku. Začne s tým, že prebáda existujúce systémy a nainštaluje si ich do svojho domu.

Every year, I take on a personal challenge to learn new things and grow outside my work at Facebook. My challenges in…

Posted by Mark Zuckerberg on Sunday, January 3, 2016

Mark chce potom systém v jeho domácnosti naučiť všetko potrebné – ovládať kúrenie, svetlá, hudbu, či otvoriť dvere vždy, keď prídu priatelia, ktorých tvár rozpozná kamera na dverách. Týmto systémom chce zabezpečiť aj izbu svojej dcéry, aby mal istotu, že sa jej nič nestane, aj keď nebude v jej blízkosti. Popri tom chce pracovať aj s virtuálnou realitou a podobnými “extra” vlastnosťami, ktoré by systém mohli rozšíriť. Bude rozhodne zaujímavé sledovať, ako to Markovi počas roka pôjde a veríme v to, že jeho systém bude neskôr dostupný aj pre širšiu verejnosť. O svoj progres sa rozhodne bude s čitateľmi deliť aj počas roka, a tak vás o jeho pokrokoch budeme informovať.

Zdroj: Facebook

4.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+