MojAndroid

Kickstarter svetu predviedol ďalší zaujímavý projekt, tentokrát s názvom LuMini. Ide o farebnú LED žiarovku, ktorá je určená pre masy a svojich fanúšikov hľadá vo všetkých vekových a spoločenských kategóriách. Zaujať chce nielen svojim spracovaním, ale najmä bezdrôtovým ovládaním, ktoré bude možné realizovať cez špeciálnu aplikáciu pre mobilné zariadenia s kompatibilným Bluetoothom 4.0 Low Energy.

lumini-2

lumini-3 lumini-1

Na inteligentnej žiarovke LuMini môžete ovládať jej farbu, svietivosť, načasovať jej spustenie alebo ju môžete využiť ako notifikáciu pri zmeškanom hovore či SMS. Novinkou v tomto segmente je ovládanie cez nízko-energetický Bluetooth 4.0, ktorý okrem výhod pri šetrení energie má aj niekoľko nevýhod, napríklad dosah len niekoľko desiatok metrov v otvorenom priestranstve. K dispozícii sú dve verzie žiarovky, lacnejšia 20W verzia za $25 a silnejšia 40W verzia za $60. Zatiaľ čo silnejší ekvivalent môžete používať namiesto klasickej žiarovky, slabšiu verziu odporúčajú výrobcovia používať len pri nočných lampách alebo v kombinácii s klasickými žiarovkami. Životnosť oboch verzií je zhruba 30 000 hodín. Viac si o týchto žiarovkách môžete prečítať priamo na stránke Kickstarter, prípadne si môžete prezrieť nižšie priložené video.

Via TechCrunch

3.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+